Aktuality

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

16.2.2022

Koncem ledna letošního roku jsme obdrželi nominační dopis od zákazníka MIBA Sinter Slovakia (sídlo Dolný Kubín, Slovensko), který dodává konečnému zákazníkovi automobilce Stellantis (pro vozy PSA). Naše ložiska budou dodávána do vyvažovacích hřídelí motoru EB v automobilech Peugeot, Chrysler, Opel a Citroën až do konce roku 2026. 

Zakázku jsme získali díky připravenosti technologií v našem závodě a volným kapacitám pro výrobu ložisek do nové generace motorů EB - Gen3. Současně zákazník MIBA využije naše kapacity i pro vybíhající generaci motorů 2. Jedná se o malé hladké kroužky s vnějším průměrem 22 mm. Do konce letošního roku tak budeme vyrábět kroužky v řádech stovek tisíců a v roce 2022 překročí produkce milion kusů. 

Celému kontraktu ještě předcházely změny v technologii, konkrétně bylo nutno pro zvýšení odolnosti oběžné dráhy změnit proces standardního interního kalení na specifický termochemický proces tzv. nitrocementování.

A ve kterých vozech konkrétně se budou naše ložiska točit? Jedná se třeba o oblíbený Citroën Picasso, C3 Aircross, Elysée nebo Cactus. Také ve většině osobních vozů Peugeot a třeba Opel Corsa, Crossland, Grandland nebo Mokka a řada dalších.

Fotogalerie

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

Zpět

Náročný audit IATF máme za sebou

Náročný audit IATF máme za sebou

17.5.2022

Systém kvality jsme obhájili i v tomto roce bez závažného nálezu a stále tak patříme certifikovaným dodavatelům automobilového průmyslu.

Exkurze pro střední a základní školy

Exkurze pro střední a základní školy

3.5.2022

Studenti si mohou prohlédnout celou výrobu...od příjmu materiálu, soustružnu, kalírnu, brusírnu i konečnou montáž...ale nahlédnout také do kanceláří a třeba do školící místnosti Do-Jo, kde připravujeme nové operátory na práci v ostrém provoze.

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

16.3.2022

Díky špičkové hrotové brusce Overbeck 600 CNC jsme schopni zákazníkům nabízet celou škálu velikostí spinů a to od minimálního průměru oběžné dráhy 14 mm až do 120 mm.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče