Aktuality

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

16.2.2022

Koncem ledna letošního roku jsme obdrželi nominační dopis od zákazníka MIBA Sinter Slovakia (sídlo Dolný Kubín, Slovensko), který dodává konečnému zákazníkovi automobilce Stellantis (pro vozy PSA). Naše ložiska budou dodávána do vyvažovacích hřídelí motoru EB v automobilech Peugeot, Chrysler, Opel a Citroën až do konce roku 2026. 

Zakázku jsme získali díky připravenosti technologií v našem závodě a volným kapacitám pro výrobu ložisek do nové generace motorů EB - Gen3. Současně zákazník MIBA využije naše kapacity i pro vybíhající generaci motorů 2. Jedná se o malé hladké kroužky s vnějším průměrem 22 mm. Do konce letošního roku tak budeme vyrábět kroužky v řádech stovek tisíců a v roce 2022 překročí produkce milion kusů. 

Celému kontraktu ještě předcházely změny v technologii, konkrétně bylo nutno pro zvýšení odolnosti oběžné dráhy změnit proces standardního interního kalení na specifický termochemický proces tzv. nitrocementování.

A ve kterých vozech konkrétně se budou naše ložiska točit? Jedná se třeba o oblíbený Citroën Picasso, C3 Aircross, Elysée nebo Cactus. Také ve většině osobních vozů Peugeot a třeba Opel Corsa, Crossland, Grandland nebo Mokka a řada dalších.

Fotogalerie

6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA 6 858 000 kroužků v průběhu 5 let pro slovenského zákazníka MIBA

Zpět

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče