Aktuality

Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst

Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst

18.7.2018

Během celozávodní dovolené, která probíhala v termínu od čtvrtka 5. do neděle 15. července, mělo naše oddělení údržby, správy budov a engineeringu tradičně spoustu práce. Zatímco většina zaměstnanců trávila dovolenou odpočinkem u vody nebo v klidu domova, proběhly v našem závodě desítky větších a menších úprav, oprav, nových instalací a stavebních činností.

Největší operací bylo uvolnění místa pro chystanou druhou kalící linku. Jak určitě víte, bude stát nalevo od současné kalící linky v části stávající soustružny. Abychom pro ni vytvořili místo, museli jsme přesunout všechny vrtačky, soustruhy Frontor a Famar a 3 soustruhy Okuma. Také bylo potřeba přesunout rozvaděče, které až doteď zásobovaly elektrickou energií celou soustružnu. Zároveň jsme nainstalovali rozvody, které budou potřeba pro zapojení druhé pece – rozvody zemního plynu, dusíku, chladící vody a metanolu.

Druhou podstatnou inovací bude instalace nového kompresoru, která proběhne v první polovině srpna. Nový kompresor bude stát venku v samostatném kontejneru místo dosavadního umístění v kompresorovně. Pro umístění kontejneru jsme připravili nový prostor a připravili jsme zapojení potřebných rozvodů. Momentálně čekáme jen na dodání kompresoru dodavatelem.

Ve výrobní hale externí firma natřela pruhy pro chodce na modro a dodělávala zelený nátěr uliček na oddělení montáže. Na části uliček také byly nerovnosti a výtluky způsobené každodenním ježděním vláčku, které byly rovněž opraveny. Dále šatny dostaly kompletně nový nátěr, a opravili a renovovali jsme dámské i pánské sprchy.

Také pokračujeme v aktivitách ochrany životního prostředí a snižování spotřeby elektrické energie. Na filtrační stanici jsme posílili kapacity čerpadel na filtračním okruhu 2 a 4 a vyměnili jsme některé komponenty na jejich centrálním systému pro hladký a efektivní chod v příštích letech. Soustruhy, které jsme potřebovali přesunout kvůli výstavbě druhé kalírny, jsou v současnosti na oddělení montáže. Nad ně jsme nainstalovali nové LED svítila – na projektu nahrazení konvenčního svícení za LED varianty pracujeme už rok a dále budeme pokračovat.

Co se týče vylepšení výrobních linek, nainstalovali jsme novou vanu pro zachytávání úkapů na stroji A4, nainstalovali jsme dva nové lasery na SR linky, provedli jsme instalaci hoshinu na lince D17, kompletně jsme vyčistili stroje v řadě A, D a C, a upravili jsme konec VT linky – zkrátili jsme tok výrobku a zlepšili jsme ergonomii pracoviště, aby byla práce pro operátora příjemnější. Všechna měřidla, která byla v externím měřícím boxu, jsme přesunuli přímo do výrobní linky, žádná měření už tedy neprobíhají na externích pracovištích.

Oddělení údržby pracovalo především na preventivních prohlídkách, měření přesnosti strojů a vibrodiagnostických měřeních. Na základě těchto měření a prohlídek následně provádělo prediktivní opravy na strojích. Druhou velkou oblastí byla podpora při uvádění přestěhovaných strojů do provozu.

Posledním bodem je pokračující stavba parkoviště. V průběhu CZD dodavatel dokončil a zhutnil štěrkový kufr a udělal obrubníky. V nejbližší době už dojde k pokládce asfaltu. Pak zbývá namalovat vodorovné dopravní značení a parkoviště bude připravené k používání. Omlouváme se tímto za dočasný diskomfort při stavebních pracích.

Aktivit bylo během této CZD opravdu hodně. Zastavení výroby pro nás představuje jedinečnou příležitost pro realizaci náročných projektů, přesunu strojů, stavebních prací atd., které by nebyly za běžného denního provozu možné.

Fotogalerie

Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst Celozávodní dovolená byla v Koyo ve znamení stavebních prací a příprav na další růst

Zpět

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

29.1.2021

Věnujeme 12 000 korun do Oblastní unie neslyšících.

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

V Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče