Aktuality

Děti roztáčely naše ložiska na Noci vědců v Olomouci

Děti roztáčely naše ložiska na Noci vědců v Olomouci

1.10.2016

V pátek 30. září probíhala po celé České republice na nejrůznějších institucích tzv. NOC VĚDCŮ. Koyo se do této akce zapojilo letos poprvé a rozhodně to byla velice zajímavá zkušenost.

Od večera až do pozdních nočních hodin proudily celou budovou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci rodiny s dětmi, které zde měly možnost vyzkoušet si nejrůznější aktivity – ať již úkoly technického rázu nebo výtvarné tvoření a řešení nejrůznějších hlavolamů. Velmi mile nás překvapil zájem o celý projekt a velká podpora rodičů, kteří sem doprovodili i ty nejmenší děti.

Naším úkolem bylo dětem jednoduchým způsobem vysvětlit a pomoci pochopit funkčnost ložiska. Děti měly možnost roztočit si hřídel s ložiskem a bez něj. Do rukou si pak braly vstupní materiál na výrobu ložiska a kroužky, ze kterých vznikají ložiska v jednotlivých fázích výroby. Maminky překvapil vysoký lesk a opracování ložisek a tatínkové tipovali, kolik metrů trubek každý měsíc zpracujeme a kolik ložisek vyrobíme. Nebylo překvapením, že zájem dětí i rodičů přitahoval mobilní laser, který mohl zájemcům vypálit na vzorek ložiska na památku osobní věnování a připomínku noci vědců.

Díky této pozitivní zkušenosti se nám opět potvrdilo, že má význam vzbuzovat zájem dětí o techniku již od nejnižšího věku a rádi se do tohoto projektu zapojíme i v příštím roce.

Fotogalerie

Děti roztáčely naše ložiska na Noci vědců v Olomouci Děti roztáčely naše ložiska na Noci vědců v Olomouci Děti roztáčely naše ložiska na Noci vědců v Olomouci

Zpět

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

28.11.2019

Naše společnost si v úterní večer 26.11. ve Španělském sále Pražského hradu převzala dvě významná ocenění, a to Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost, která jsou od roku 1995 udělována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

23.10.2019

Obdrželi jsme ocenění "Podnik podporující zdraví".

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče