Aktuality

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing". Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

Témata byla samozřejmě technická, rozprostírala se hlavně od strojírenství, elektrotechniky po informatiku, ale přesto se jako hlavní myšlenka vynořovalo zaměření na lidi. Jak připravit zaměstnance na změnu, která s tématem průmyslové 4.0 revoluce přichází. Připravit a neustále je postupně připravovat na změnu jak formou digitálního vzdělávání, tak po stránce vlastního přijetí změny. S tématem rozvoje lidí se probírala, i v naší korporaci JTEKT, čím dál častěji otevíraná kybernetická bezpečnost. Účastníci měli možnost vidět mnoho praktických příspěvků v oblasti sběru dat, jejich vyhodnocování a následném využití.

Velice důležitým bodem je, že ať univerzity, výzkumníci, tak i státy samotné začínají uvažovat čím dál více prakticky a to především vtom, že velké korporace a velké společnosti jsou v celkovém počtu firem zastoupeny okrajově. Většina budoucích řešení by se tak měla více soustředit na společnosti střední a malé. 

V prezentacích byly také představeny konkrétní projekty, jako např. nasazená digitální dvojčata (viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1ln%C3%AD_dvoj%C4%8De),systémy pro řízení celých firem v digitálním prostředí, spolupráce robotů a člověka atd. Jako z mého pohledu nejzajímavější si dovolím označit koncept worry-free. Jedná se o natolik dobře zvládnutou digitální továrnu, logistiku, sběr, vyhodnocování dat nebo řízení procesu ….že jednoduše „zhasnete" a necháte to běžet samo. Prakticky má tento přístup zavedena např. společnost Foxxcon". doplnil Ing. Jiří Černý, manažer oddělení výroby JTEKT Bearings Olomouc, který se akce také zúčastnil.

Fotogalerie

Digitální dvojčata? Worry free továrna? Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Zpět

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

Praxe pro strojaře

Praxe pro strojaře

5.9.2022

Praxe pro studenty technických oborů je u nás samozřejmostí..

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče