Aktuality

Do práce na kole, koloběžce i pěšky

Do práce na kole, koloběžce i pěšky

3.5.2021

Prvního května odstartoval rekordní 11. ročník akce Do práce na kole, jejímž cílem je pomoci rozvoji infrastruktury pro kola i pěší do všech měst, snížit množství emisí a především přinést účastníkům více pohybu a radosti ze života. S ohledem na aktuální situaci lze poprvé soutěžit i při práci z domova. 

Celkově se, podle informací organizátora této stále populárnější akce, jedná o rekordní ročník, co do počtu zapojených cyklistů, koloběžkařů i pěších. 

Naši zaměstnanci se do projektu zapojují již počtvrté a letos bude barvy Koyo hájit a postupně načítat kilometry 33 kolegů. Budeme se těšit na celkový počet společně najetých kilometrů.

Více o projektu na stránkách: www.dopracenakole.cz


 

Zpět

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

10.9.2021

Náš závod v rozmezí 5 let spotřebuje přibližně 2 481 110 kusů MHL kroužků v hodnotě 9 261 888 korun a vyprodukuje tak plastový odpad o hmotnosti 19 tun. Rozhodli jsme se zaměřit na tato čísla a podniknout kroky vedoucí ke snížení finančních nákladů, tak i ke snížení ekologické zátěže plynoucí z likvidace těchto MHL kroužků, konkrétně právě v podobě 19 tun plastového odpadu.

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

30.7.2021

Jeden z dalších významných investičních projektů jde do finále. Tentokrát posilujeme oblast broušení vnějších průměrů díky modernizaci stroje. Jedná se o bezhrotou brusku Lidköping CL 46.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče