Aktuality

Expanze strojírenství pokračuje

Expanze strojírenství pokračuje

12.5.2017

Právě vyšla nová Studie českého strojírenství pro 1. pololetí tohoto roku, zpracovaná společností CEEC Research, která mapuje vývoj a situaci českých strojírenských firem. Studie se zaměřuje na vývoj vybraných sektorů ekonomiky v zemích střední a východní Evropy, pravidelně ji využívá více než 17 000 společností a čerpají zní také hlavní média v zemi. A je nám ctí, že náš závod byl nově do této studie zařazen.

Studie prokazuje, že české strojírenství bude pokračovat v růstu i příští rok, konkrétně o 3,7 %. Kapacity strojírenských firem jsou aktuálně naplněny na 93 %. Čtyři pětiny firem by letos chtěly své kapacity navyšovat, narážejí však na akutní nedostatek pracovníků, které řada z nich řeší agenturním zaměstnáváním (v některých případech nechvalně proslaveným problémy v pracovní dokumentaci zahraničích pracovníků). V olomouckém závodě tento typ zaměstnávání nevyužíváme, všichni zaměstnanci pracují na hlavní pracovní poměr, většinou bydlí v Olomouci nebo jejím blízké okolí. 

Ze studie dále vyplynulo, že tržby z exportu porostou českým strojírenským firmám v roce 2017 v průměru o 6,9 %. Většina ředitelů považuje český export za příliš závislý na zemích EU. To pro českou ekonomiku znamená případné problémy, pokud se v EU objeví hospodářská stagnace.

 

Celou studii si můžete bezplatně stáhnout na: http://www.ceec.eu/research/mech

 

Zpět

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

28.11.2019

Naše společnost si v úterní večer 26.11. ve Španělském sále Pražského hradu převzala dvě významná ocenění, a to Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost, která jsou od roku 1995 udělována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

23.10.2019

Obdrželi jsme ocenění "Podnik podporující zdraví".

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče