Aktuality

Koyo Bearings dalším krokem blíž k průmyslu 4.0: instalace kamer pro vizuální kontrolu

Koyo Bearings dalším krokem blíž k průmyslu 4.0: instalace kamer pro vizuální kontrolu

25.11.2020

Částku dosahující téměř 350 000 Kč investovala naše společnost do kamerové kontroly na dvou strojích, jenž jsou součástí linky pro významného zákazníka. Jejím úkolem je identifikace přítomnosti laserového označení kroužků, což předchází případným reklamacím na chybějící značení.

Vzhledem k charakteru výrobku a typu kontroly bylo navrženo řešení s použitím kamery, jenž má rozlišení 800x600. Výrobky budou snímány v pohybu dopravníkového pásu, takže nebude nutné je pod kamerou zastavovat. Pro okamžitou vizualizaci výsledků se snímaný výrobek promítne na monitoru počítače a následně se uloží pro zpětné dohledání informací.

Výhodou kamerové kontroly laserového značení je fakt, že slouží i jako pojistka vizuální kontroly čela kroužku. To znamená, že přístroj dokáže vyhodnotit tzv. OK a NOK kus i z pohledu nábrusů nebo škrábanců a separovat vadný kus, aby se nedostal mezi kusy bezvadné.

Nabídku i instalaci provedla česká firma. Filozofií naší společnosti je lokalizace dodavatelů v České a Slovenské republice.

Zpět

Proč lámeme kroužky?

Proč lámeme kroužky?

22.7.2022

Kroužek se zpočátku vyrábí standardním způsobem, ale na konci výroby se musí rozdělit na dva díly s tímto specifickým lomem. Lámání je nutné z důvodu specifické montáže v aplikaci, kdy nelze nasadit kroužek na ložiskový věnec, jak je obvyklé.

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

10.6.2022

Je nám ctí se zde podělit o informaci, že jsme obdrželi ocenění Age management Excellence Award. Současně nás to zavazuje se tomuto tématu a aktivitám s tím spojenými i nadále odpovědně věnovat.

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing“. Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče