Aktuality

Koyo Bearings: rozšiřování skladových prostor a manipulační techniky

Koyo Bearings: rozšiřování skladových prostor a manipulační techniky

3.9.2019

K rozšíření interních skladových prostor došlo především z důvodu navýšení kapacity skladovaného materiálu i hotových výrobků, které nám umožní postupně navyšovat počet zákazníků na přímých závozech. Díky rozšíření prostor dojde také ke snížení nákladů spojených s pronájmem externích prostor, které nyní naše společnost využívá.

Původní regály, které dosahovaly výšky 3600 mm, byly navýšeny o 2 patra, čímž dosahují výšky 5500 mm a umožňují uložit až o 199 palet více. Opatřeny jsou ochrannými klecemi, které slouží především pro zvýšení bezpečnosti. Zároveň jsou vybaveny rošty, sloužícími proti propadnutí uloženého materiálu.

Nové regály s sebou nesou také částečnou modernizaci vozového parku, který slouží pro manipulaci s bednami. Vzhledem k tomu, že naše společnost nedisponuje technikou, která je schopná manipulovat ve výše uvedených výškách, byl nákup nové techniky nezbytný. Byly pořízeny tři nové elektrické vysokozdvižné vozíky. Jeden z nich je čelní, který nahradí původní, 20 let starý stroj. Další dva jsou elektrické, ručně vedené vozíky. Nové vozíky jsou vybaveny bateriemi Li-ion, které mají menší hmotnost, rychlé dobíjení a delší životnost. Aby nedocházelo k jejich neoprávněnému používání, budou vybaveny moduly pro přihlášení pomocí čipové karty. S ohledem na BOZP budou také vybaveny modulem, který má na starost předprovozní kontrolu. Jestliže nebude kontrola provedena, vozík se nerozjede. Nová manipulační technika bude napojena na fleet management aplikaci I-Site, která umožňuje sledování produktivity, nákladů apod. Celková investice do nové techniky dosahuje 2,4 mil. Kč.

Fotogalerie

Koyo Bearings: rozšiřování skladových prostor a manipulační techniky Koyo Bearings: rozšiřování skladových prostor a manipulační techniky

Zpět

Prezident společnosti Koyo Bearings přechází na nadnárodní pozici

Prezident společnosti Koyo Bearings přechází na nadnárodní pozici

29.6.2020

Prezident společnosti Koyo Bearings Česká republika s.r.o., Petr Novák, přijal pracovní nabídku na pozici Director Corporate Planning, která je součástí Top Managementu v centrále JTEKT Evropa se sídlem v Lyonu ve Francii.

Další z investic v Koyo: modernizovaná měřidla přímosti ve výrobě

Další z investic v Koyo: modernizovaná měřidla přímosti ve výrobě

25.6.2020

Ve výrobě naší společnosti došlo k modernizaci stávajícího měřidla Talytron S150.

První autonomní pohyblivý robot v Koyo Bearings Olomouc

První autonomní pohyblivý robot v Koyo Bearings Olomouc

10.6.2020

Dalším krokem, spadajícím do fenoménu Průmysl 4.0, je pořízení autonomního inteligentního vozíku (AIV Autonomous Intelligent Vehicle) do našeho závodu v Olomouci.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče