Aktuality

Koyo Bearings se opět pustilo do modernizace, tentokrát jde o měřící stanice

Koyo Bearings se opět pustilo do modernizace, tentokrát jde o měřící stanice

1.6.2020

Částku ve výši až 2,8 milionů Kč investovala olomoucká firma do automatizace měřících stanic pro kontrolu rozměrů ložiskových kroužků. Jedná se o plně automatickou měřící a třídící stanici pro 100% kontrolu ložiskových kroužků, jenž je v souladu s nastoleným trendem průmyslu 4.0.

Naše společnost modernizuje strojový park v souladu s prvky průmyslu 4.0. Tentokrát jsme se zaměřili na rekonstrukci původních měřících stanic AMS. Zásadní změnou byla implementace moderního typu snímače, který v kombinaci s novými ethernetovými moduly zvýší měřící rychlost z dosavadních 117 vz/s na 1000 vz/s. Do měřidla byl instalován modem, který zjednoduší diagnostiku a zajistí dálkovou podporu uživatele. Naměřená data budou v reálném čase ukládána na firemní síť, což umožní jejich jednoduchý přístup kdekoli a kdykoliv. Následná analýza bude zajištěna prostřednictvím moderního uživatelského softwaru navrženého přímo pro potřeby naší společnosti. Součástí modernizace bylo také pořízení nového třídícího systému. Ten bude tvořen jedním třídicím bubnem, který se bude na vedení pohybovat mezi čtyřmi zásobníky. Převýšení od výstupního pásu do spodní roviny třídění bude řešeno výtahem, který zabrání poškození kusů při ukládání do zásobníku.

I v tomto případě se naše společnost držela své filozofie, která spočívá v upřednostnění spolupráce s českými a slovenskými dodavateli, proto jsme se obrátili na kvalifikovaného českého dodavatele, který vyhověl všem našim požadavkům.

Fotogalerie

Koyo Bearings se opět pustilo do modernizace, tentokrát jde o měřící stanice Koyo Bearings se opět pustilo do modernizace, tentokrát jde o měřící stanice

Zpět

Jsme Ambasadorem kvality roku 2020

Jsme Ambasadorem kvality roku 2020

19.1.2021

Naše společnost získala ocenění Ambasador kvality České republiky v soukromém sektoru, které uděluje Česká společnost pro jakost.

Nová kráska v technologii honování, tentokrát v oblasti vnějších průměrů

Nová kráska v technologii honování, tentokrát v oblasti vnějších průměrů

11.12.2020

Novou posilou v týmu honovacích strojů je nová rolnová honovačka pro honování vnějších průměrů ložiskových kroužků.

Koyo Bearings: pomocí automatizace a umělé inteligence ke zvýšení produktivity

Koyo Bearings: pomocí automatizace a umělé inteligence ke zvýšení produktivity

2.12.2020

Firma Koyo Bearings, se sídlem v Olomouci, investovala od roku 2013 do oblasti průmyslu 4.0 částku přesahující 400 mil. Kč.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče