Aktuality

Koyo Bearings získalo patent pro poddajné uložení hřídele

Koyo Bearings získalo patent pro poddajné uložení hřídele

9.11.2020

Výzkumné a vývojové centrum naší společnosti, které sídlí v Brně, získalo patent pro poddajné uložení hřídele. Díky tomuto řešení se v dané aplikaci eliminuje negativní efekt naklopení hřídele a zvýší se trvanlivost ložiska.

Úřad průmyslového vlastnictví udělil naší společnosti Koyo Bearings patent číslo 308 373. Vynález se týká poddajného uložení hřídelů prostřednictvím jehlových a válečkových ložisek. Především se jedná o uložení vačkových hřídelů motorových vozidel. Tomuto tématu se věnovali zaměstnanci výzkumného a vývojového centra v Brně, které spadá pod olomouckou společnost.

Jehlová a válečková ložiska jsou ložiska s přímkovým (liniovým) stykem. Ten se stává nevýhodným v momentě, kdy se hřídel naklopí, jehlička či váleček není zatížen rovnoměrně, a dojde tak k jednostrannému opotřebení valivých elementů a následnému snížení životnosti ložiska. Tento negativní efekt se podařil eliminovat díky poddajnému uložení hřídele. „Principem poddajného uložení hřídele je v podstatě nová geometrie vnějšího nebo vnitřního ložiskového kroužku, popřípadě obou komponent zároveň. Ta spočívá ve vytvoření obvodové (axiální) drážky v čelní stěně kroužku nebo v samotném hřídeli. Tato odlehčovací drážka umožní naklopení vnějšího nebo vnitřního kroužku ložiska v určitém rozsahu, aniž by byla narušena tuhost kroužků nebo odpor k naklopení hřídele," vyjádřil se k získání patentu Jan Čermák z brněnského centra, jenž se podílel na jeho vývoji.

Brněnské centrum oplývá moderním technickým vybavením a především kvalitním know-how, čímž se stalo jedním z nejdůležitějších center v korporaci. Je úzce napojeno na sesterská centra v Evropě a USA a podporuje ostatní závody mateřské společnosti JTEKT Corporation.

Zpět

Jsme Ambasadorem kvality roku 2020

Jsme Ambasadorem kvality roku 2020

19.1.2021

Naše společnost získala ocenění Ambasador kvality České republiky v soukromém sektoru, které uděluje Česká společnost pro jakost.

Nová kráska v technologii honování, tentokrát v oblasti vnějších průměrů

Nová kráska v technologii honování, tentokrát v oblasti vnějších průměrů

11.12.2020

Novou posilou v týmu honovacích strojů je nová rolnová honovačka pro honování vnějších průměrů ložiskových kroužků.

Koyo Bearings: pomocí automatizace a umělé inteligence ke zvýšení produktivity

Koyo Bearings: pomocí automatizace a umělé inteligence ke zvýšení produktivity

2.12.2020

Firma Koyo Bearings, se sídlem v Olomouci, investovala od roku 2013 do oblasti průmyslu 4.0 částku přesahující 400 mil. Kč.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče