Aktuality

Koyo provoněly květiny k Mezinárodnímu dni žen.

Koyo provoněly květiny k Mezinárodnímu dni žen.

8.3.2019

 

Každý rok se 8. března slaví Mezinárodní den žen. I v naší firmě se oslava tohoto milého svátku ujala a každá z žen dostala překrásnou květinu a hezké přání.

 

Mezinárodní den žen vznikl v New Yorku v roce 1908, kdy se tamější švadlenky rozhodly sjednat si svá práva. Stávkou bojovaly za lepší podmínky pro život a volební právo žen. Na základě rozhodnutí Socialistické strany USA se svátek slavil poslední únorovou neděli, poprvé to bylo 28. února 1909. Oficiální datum 8. března bylo vybráno až po první světové válce. Rozhodujícím faktorem pro toto datum byla revoluce v Petrohradě, kdy ženy vyšly do ulic pod heslem „chléb a mír".

 

Oslava tohoto svátku je v každé zemi různorodá. V Turecku oslavu pojaly ženy ve velkém. Některé restaurace jsou ten den mužům úplně uzavřeny. V Rusku mají ženy dokonce seznam zakázaných a nevhodných dárků. V Číně mají ženy půlden dovolené. V České republice se MDŽ dříve oslavoval karafiátem, nyní bonboniérou nebo velkou kyticí.

 

Přejeme jen to nejlepší k tomuto dni všem ženám i mimo naši firmu!

Zpět

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

28.11.2019

Naše společnost si v úterní večer 26.11. ve Španělském sále Pražského hradu převzala dvě významná ocenění, a to Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost, která jsou od roku 1995 udělována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

23.10.2019

Obdrželi jsme ocenění "Podnik podporující zdraví".

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče