Aktuality

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

30.7.2021

Jeden z dalších významných investičních projektů jde do finále. Tentokrát posilujeme oblast broušení vnějších průměrů díky modernizaci stroje. Jedná se o bezhrotou brusku Lidköping CL 46. 

Bruska již prošla kompletní modernizací v ČZ Strojírně ve Strakonicích a byla přestavěna na stroj nejmodernějších parametrů. Zařízení má nyní nově plně CNC řízené všechny osy, celkem se jedná o šest řízených os. Dovyvážení brusného vřetene bude poprvé v Koyo prováděno bezkontaktní vyvažovačkou SBS Balance Systém přímo na stroji. Tato jednotka řídí nejen vyvažovaní brusného kotouče během broušení, ale umožňuje snímat i průběh orovnání jak přítlačného tak brusného kotouče a odhalit i případné vibrace v průběhu broušení. K těmto účelům byla vyvažovací jednotka dovybavena čidly akustické emise*.

Součástí brusky je i digitálně zobrazované nastavení odečítání náklonů podávacího kotouče, čímž bude zajištěna opakovatelnost nastavení brusných podmínek a zrychleno přeseřízení stroje. Stroj jsme nyní schopni seřídit z jednoho typu výrobku na druhý do 30 minut a tím výrazně eliminovat ztrátové časy na minimum.

Modernizovaná bruska nahradila v druhé polovině července 2021 původní stroj, jenž již byl na hraně své životnosti. Aktuálně probíhá její testování v provoze. Bude vyrábět díly v rozsahu vnějšího průměru 55 -220 mm. Výroba průměrů nad 150 mm nejde uskutečnit na jiném stroji z našeho současného portfolia a proto byla modernizace jasnou volbou. Nový stroj nám umožní vyrobit díly s velkými průměry v požadované kvalitě, takže budeme schopni zákazníkům nabídnout i ložiska v nejvyšší přesností, které jsme v současné době nebyli schopni nabídnout.

* Čidlo funguje na principu mikrofonu, který snímá hladinu zvuku.

Fotogalerie

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46 Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Zpět

Proč lámeme kroužky?

Proč lámeme kroužky?

22.7.2022

Kroužek se zpočátku vyrábí standardním způsobem, ale na konci výroby se musí rozdělit na dva díly s tímto specifickým lomem. Lámání je nutné z důvodu specifické montáže v aplikaci, kdy nelze nasadit kroužek na ložiskový věnec, jak je obvyklé.

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

10.6.2022

Je nám ctí se zde podělit o informaci, že jsme obdrželi ocenění Age management Excellence Award. Současně nás to zavazuje se tomuto tématu a aktivitám s tím spojenými i nadále odpovědně věnovat.

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing“. Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče