Aktuality

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

20.7.2021

Díky úzké spolupráci s Moravskoslezským automobilovým klastrem dostal ředitel závodu Koyo a manažeři z oddělení engineeringu příležitost nahlédnout do několika laboratoří Vysoké školy báňské Technické univerzity v Ostravě a seznámit se s činnostmi centra pokročilých inovačních technologií (dále CPIT) při této univerzitě.

Poslání CPIT představil Ing. Pavel Vavřík, který je zodpovědný za projekty aplikací nových technologií do výrobních procesů a úzce tak spolupracuje s průmyslovými podniky v inovacích a transferech technologií, především v disciplínách materiálového, strojního a biomechanického inženýrství. V průběhu dopoledne bylo možno nahlédnout do centra 3D tisku Prolab, kde směřovala řada dotazů především k 3D tisku z kovových materiálů. Dále pokračoval program v hale obrábění a válcové a motorové zkušebně. V hale obrábění se budoucí strojaři seznamují s technologiemi pro konvenční i nekonvenční obrábění a v nové výkonové zkušebně s aktivními válci se setkají s úkony konstrukce a testování automobilů a motocyklů, které umožňují testovat vozidla s hybridním i elektrickým pohonem.

Následovala katedra konstruování a mechanické technologie a katedra robotiky, se kterou již Koyo spolupracuje na konkrétním zadání případné integrace cobotů do výrobních procesů v Olomouci. Vekou pozornost si získal také projekt Formula Student. Jedná se o soutěž, ve které studenti technických vysokých škol po celém světě porovnávají síly při vývoji, konstrukci a následných závodech vozů formulového typu.

Návštěva přinesla spoustu podnětů a inspirace, ať již například na zadání témat závěrečných prací pro studenty VŠB-TU Ostrava, na možnou spolupráci v oblasti tribologie, 3D tisku zkovu nebo případně ve smyslu sponzorské podpory soutěže Formula Student. Otevřená je také spolupráce s Průmyslovou radou při VŠB-TU Ostrava.

Fotogalerie

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Zpět

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

10.9.2021

Náš závod v rozmezí 5 let spotřebuje přibližně 2 481 110 kusů MHL kroužků v hodnotě 9 261 888 korun a vyprodukuje tak plastový odpad o hmotnosti 19 tun. Rozhodli jsme se zaměřit na tato čísla a podniknout kroky vedoucí ke snížení finančních nákladů, tak i ke snížení ekologické zátěže plynoucí z likvidace těchto MHL kroužků, konkrétně právě v podobě 19 tun plastového odpadu.

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

30.7.2021

Jeden z dalších významných investičních projektů jde do finále. Tentokrát posilujeme oblast broušení vnějších průměrů díky modernizaci stroje. Jedná se o bezhrotou brusku Lidköping CL 46.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče