Aktuality

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

20.7.2021

Díky úzké spolupráci s Moravskoslezským automobilovým klastrem dostal ředitel závodu Koyo a manažeři z oddělení engineeringu příležitost nahlédnout do několika laboratoří Vysoké školy báňské Technické univerzity v Ostravě a seznámit se s činnostmi centra pokročilých inovačních technologií (dále CPIT) při této univerzitě.

Poslání CPIT představil Ing. Pavel Vavřík, který je zodpovědný za projekty aplikací nových technologií do výrobních procesů a úzce tak spolupracuje s průmyslovými podniky v inovacích a transferech technologií, především v disciplínách materiálového, strojního a biomechanického inženýrství. V průběhu dopoledne bylo možno nahlédnout do centra 3D tisku Prolab, kde směřovala řada dotazů především k 3D tisku z kovových materiálů. Dále pokračoval program v hale obrábění a válcové a motorové zkušebně. V hale obrábění se budoucí strojaři seznamují s technologiemi pro konvenční i nekonvenční obrábění a v nové výkonové zkušebně s aktivními válci se setkají s úkony konstrukce a testování automobilů a motocyklů, které umožňují testovat vozidla s hybridním i elektrickým pohonem.

Následovala katedra konstruování a mechanické technologie a katedra robotiky, se kterou již Koyo spolupracuje na konkrétním zadání případné integrace cobotů do výrobních procesů v Olomouci. Vekou pozornost si získal také projekt Formula Student. Jedná se o soutěž, ve které studenti technických vysokých škol po celém světě porovnávají síly při vývoji, konstrukci a následných závodech vozů formulového typu.

Návštěva přinesla spoustu podnětů a inspirace, ať již například na zadání témat závěrečných prací pro studenty VŠB-TU Ostrava, na možnou spolupráci v oblasti tribologie, 3D tisku zkovu nebo případně ve smyslu sponzorské podpory soutěže Formula Student. Otevřená je také spolupráce s Průmyslovou radou při VŠB-TU Ostrava.

Fotogalerie

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Zpět

3 tisíce hodin školení pro Koyo?

3 tisíce hodin školení pro Koyo?

1.12.2021

Celková hodnota vzdělávacích aktivit pro zaměstnance Koyo je vyčíslena na krásných 1 528 176 Kč a počet hodin školení na 3 184!

Vánoční punč 26.11.2021

Vánoční punč 26.11.2021

11.11.2021

Podpořme společně aktivity Oblastní unie neslyšících Olomouc

Listopad je pro nás měsícem kvality

Listopad je pro nás měsícem kvality

1.11.2021

Jako každý rok se i letos Koyo zapojuje do akce měsíce kvality vyhlášené napříč celou korporací JTEKT. Tentokrát s tématem JIKOTEI KANKETSU.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče