Aktuality

Naše firma úspěšně snížila emise oxidu uhličitého o 173 tun

Naše firma úspěšně snížila emise oxidu uhličitého o 173 tun

7.4.2019

Naše společnost, Koyo Bearings, se při výrobě svých produktů mimo jiné zaměřila i na životní prostředí. Od třídění odpadu přes různá recyklační zařízení až po snižování emisí.

Interní environmentální politika naší firmy je zaměřená především na snížení emisí oxidu uhličitého. Cílem této politiky je každým rokem snížit emise o určité množství procent. Oxid uhličitý vzniká převážně spotřebou elektrické energie, která je v tak velkém závodě poměrně vysoká. K jeho snížení přispíváme řadou projektů pro snížení elektrické energie. Jedním z nich je například výměna starých chladících zařízení pro filtrační okruhy a kalící linku za moderní, energeticky úspornější zařízení, která využívají technologie „freecoolingu". Dále přispěla i výměna kompresoru za stlačený vzduch nebo výměna klimatizací za adiabatické chlazení. Za zmínku určitě stojí i průběžná výměna stávajícího osvětlení za LED svítidla. Ta je realizována jak ve výrobě, tak v administrativních prostorách a zázemích pro zaměstnance.

V uplynulém fiskálním roce se nám podařilo snížit emise o 173 tun. Jedná se o stejné množství, které za rok absorbuje cca 17500 průměrných stromů. Pokles spotřeby, a sní spojených emisí CO2, je za posledních 5 let zhruba o 15%. Na toto snížení nemají vliv pouze energetická opatření, ale také výsadba stromů nebo účast našich zaměstnanců v soutěži Do práce na kole. Na této soutěži je zajímavé to, že cyklisté, kteří se přihlásili v květnu 2018 do soutěže, snížili emise oxidu uhličitého o 957 kilogramů.

V letošním fiskálním roce, který začal 1. dubna 2019, nás čekají projekty jako je instalace fotovoltaické elektrárny na střechu závodu, instalace kogenerační jednotky pro výrobu elektrické energie a teplo ze zemního plynu nebo třeba výměna stávajících referentských vozidel s dieselovými motory za vozidla hybridní.

Fotogalerie

Naše firma úspěšně snížila emise oxidu uhličitého o 173 tun

Zpět

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

29.1.2021

Věnujeme 12 000 korun do Oblastní unie neslyšících.

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

V Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče