Aktuality

Největší investice od počátku závodu: Koyo Bearings spustí novou kalící pec

Největší investice od počátku závodu: Koyo Bearings spustí novou kalící pec

26.5.2020

Naše společnost investovala přes 90 mil. Kč do výstavby nové kalící linky. Jedná se o největší jednorázovou investici od jejího založení. Jedním z rozhodovacích faktorů pro výstavbu průběžné kalící pece bylo navýšení objemu výroby, což umožní mít dostatečnou kapacitu pro jeho plánovaný růst.

V současnosti jsou tedy v našem závodě k dispozici dvě kalící pece, které budou v provozu souběžně. Jejich paralelním provozem nebude ohrožen výrobní tok v případě výpadku jedné z nich. Také umožní lépe plánovat a provádět preventivní údržbu kalírny, neboť současná kalící linka vyrábí v nepřetržitém režimu. Plánovaný objem kalených výrobků v nové peci je až 220 kg ložiskových kroužků za hodinu, což je cca 40 000 kusů výrobků za den. Daří se nám neustále získávat nové nominace od zákazníků, proto tuto velkou investici považujeme za velmi výhodnou. „Specialitou kalících pecí, používaných v našem závodě, je kalení v solné lázni, kdy je teplota z počátečních 830 až 870°C snížena na 180 až 210°C. Následné popouštění probíhá za teploty 180 až 310°C dle typu ložiska. Kalení materiálu v solné lázni je šetrnější k tenkostěnným ložiskovým kroužkům, jejichž výrobou jsme se začali zabývat především kvůli nastolenému downsizingu automobilů. Sůl pro kalení recyklujeme pomocí odsolovače, který separuje sůl od vody. Sůl je tak zpětně využita, čímž ročně ušetříme až 128 tun odpadu, který by musel být zlikvidován jako nebezpečný odpad," vyjádřil se k výstavbě nové kalírny ředitel našeho závodu, Petr Novák.

Přípravná fáze projektu a samotná fyzická instalace v naší firmě trvala déle než rok a půl. Zejména proto, že kalící pec byla vyráběná na zakázku, kdy je obvyklá dodací lhůta delší než 12 měsíců. Před samotnou instalací linky bylo třeba provést stavební úpravy prostoru výrobní haly, kde původně byla část soustružny. Po výstavbě nových stěn bylo třeba zajistit rozšíření inženýrských sítí pro dodávku elektrického proudu, metanolu, dusíku, apod. I přes to, že se jedná o komplexní celek, na dodávce technologie kalení pracovalo šest dodavatelů a více než 30 firem na přípravných a instalačních pracích. Než bude linka spuštěna do plného chodu, bude třeba během testovacího provozu vychytat případné nedostatky. Do zkušebního provozu, během kterého vyrobíme testovací vzorky, byla linka uvedena na konci března. Do ostrého provozu by měla linka přejít v druhé polovině fiskálního roku 2020.

V uplynulých letech naše společnost primárně investovala do strojového parku v souladu s Průmyslem 4.0, automatizací a digitalizací. Díky moderním strojům se také daří zlepšovat bezpečnost a pracovní prostředí operátorů, snižovat zmetkovitost výrobků, výrobní čas a celkové seřizovací časy strojů. Výstupní kvalita daných produktů je mnohem vyšší, a spolu s ní stoupá i spokojenost zákazníků a konkurenceschopnost našeho závodu. Další oblastí, kde firma významně investuje, je oblast soustružny. Důvodem je převod externího soustružení na interní. V nedávné době firma dokončila koupi tří nových soustruhů značky Okuma za 22 milionů Kč, čímž se celkový počet soustruhů ve firmě navýšil na 22 strojů. Jelikož pracujeme v souladu s životním prostředím, investovala naše firma velkou část finančních prostředků na opatření pro snížení energetické náročnosti nebo do zeleně v okolí. Mezi schválené projekty patří instalace fotovoltaických elektráren na střechu závodu, výměna vzduchotechniky za vzduchotechniku s rekuperací nebo instalace separátoru na odpadní emulze a prací vodu. Dále připravujeme projekt pro lisování brusných kalů na filtraci, pračku na špinavé filtry z odsávání a vylepšení výše zmiňovaného odsolovače na kalírně.

Fotogalerie

Největší investice od počátku závodu: Koyo Bearings spustí novou kalící pec Největší investice od počátku závodu: Koyo Bearings spustí novou kalící pec

Zpět

Městská část Hodolany se zazelená. Koyo Bearings věnovalo 100 000 Kč na výsadbu zeleně.

Městská část Hodolany se zazelená. Koyo Bearings věnovalo 100 000 Kč na výsadbu zeleně.

14.7.2020

Částkou 100 000 Kč přispěla naše společnost k výsadbě stromů v městské části Hodolany.

Prezident společnosti Koyo Bearings přechází na nadnárodní pozici

Prezident společnosti Koyo Bearings přechází na nadnárodní pozici

29.6.2020

Prezident společnosti Koyo Bearings Česká republika s.r.o., Petr Novák, přijal pracovní nabídku na pozici Director Corporate Planning, která je součástí Top Managementu v centrále JTEKT Evropa se sídlem v Lyonu ve Francii.

Další z investic v Koyo: modernizovaná měřidla přímosti ve výrobě

Další z investic v Koyo: modernizovaná měřidla přímosti ve výrobě

25.6.2020

Ve výrobě naší společnosti došlo k modernizaci stávajícího měřidla Talytron S150.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče