Aktuality

Nový přírůstek v naší společnosti – CNC stroj Takisawa

Nový přírůstek v naší společnosti – CNC stroj Takisawa

21.3.2019

Dalším novým strojem v naší firmě je CNC zařízení od japonské značky Takisawa. Jedná se o paralelní dvouvřetenový CNC soustruh s vysokou rychlostí, přesností a s redukovanými cyklovými časy.

Investice do tohoto stroje dosahovala částky 6 milionů korun. Jeho pořízení je velkým přínosem převážně díky snížení nákladů na výrobu finálních výrobků. Významnou roli v očekávaném snížení nákladů až o 56 % hraje vstupní materiál. V současné době jsou vstupním materiálem pro výrobu ložisek trubky tažené za studena, které jsou až 2,25 krát dražší než ocel pro výkovky. Změnou materiálu dosáhneme i menší tvorby odpadu, vznikajícího při obrábění.

Soustruh TakisawaTT-2100GB je prvním a jediným CNC soustruhem tohoto druhu v naší firmě. Díky dvěma vřetenům jsme schopni obrobit dvojnásobné množství výrobků, což je velkým přínosem při neustále narůstajícím objemu výroby. „Záleží nám na kvalitě, přesnosti a spolehlivosti. To vše by mělo probíhat při minimálních nákladech a vco nejlepším čase, což se nám díky novému CNC stroji daří plnit. Plánovaný objem obrobků na Takisawě je až 300000 kusů ročně," vyjádřil se k investici do nového CNC stroje ředitel naší firmy, Petr Novák. Záměrem naší společnosti je posílení soustružení uvnitř podniku a převedení případného externího soustružení na soustružení interní. Proto je velká část investic směřována k nákupu nových soustruhů.

Zpět

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

29.1.2021

Věnujeme 12 000 korun do Oblastní unie neslyšících.

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

V Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče