Aktuality

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

16.2.2022

S účinností 1. února 2022 se Petr Novák stal ředitelem divize automotive JTEKT Evropa. Nově bude odpovědný za bezpečnost, kvalitu, dodání zákazníkům a finanční výsledky devíti výrobních závodů spadající pod divizi automotive. Tři závody se nacházejí ve Francii, další dva v České republice a Anglii, po jednom pak v Belgii a Maroku. Obrat divize automotive je 1.8 miliard euro se 4.000 zaměstnanci. Jeho hlavní priority budou v zaměření na profitabilitu stávajících a nových projektů, implementaci výrobní a produktové strategie napříč evropskými závody a zlepšení management systému.

V České republice (dále ČR) se výrobní závody divize automotive nacházejí ve městech Plzeň a Pardubice. V ČR má JTEKT ještě výrobní závod v Olomouci, který spadá pod divizi ložisek. Tato divize má šest výrobních závodů v ČR, Německu, Francii, Anglii a Rumunsku. Její obrat má 300 milionů eur se 3.000 zaměstnanci.

Divize automotive se dělí na dvě části a to na systémy řízení a hnací ústrojí automobilů. V systému řízení JTEKT vyrábí hydraulické a elektrické systémy řízení včetně posilovače a řídící jednotky. V hnacích ústrojích automobilů se nachází produkty jako diferenciály, ochlazovací pumpy pohonů aut a náboje do kol.

Petr Novák (v letech 2008 až 2020 ředitel/prezident závodu Koyo Olomouc) doposud zastával pozici ředitele korporátní strategie JTEKT Evropa. Pod jeho odpovědnost patřilo nastavení management systému včetně organizační struktury, měřitelných ukazatelů a systému vyhodnocování. Dále nastavení systému řízení rizik, správa citlivých informací a strategie JTEKT Evropa v oblasti lokace a produktového zaměření výrobních závodu v regionu EMEA.

JTEKT Corporation má sídlo ve městě Kariya v Japonsku a je obchodován na burze v Tokiu. JTEKT patří mezi skupiny společností částečně vlastněné Toyota Motor Company. Celosvětově má JTEKT obrat 12 miliard euro v 65 výrobních závodech s 55 tisíci zaměstnanci. V Evropě má JTEKT sídlo v Lyonu ve Francii, v regionu EMEA zaměstnává přes 7.000 zaměstnanců v 15 výrobních závodech.

Zpět

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

10.6.2022

Je nám ctí se zde podělit o informaci, že jsme obdrželi ocenění Age management Excellence Award. Současně nás to zavazuje se tomuto tématu a aktivitám s tím spojenými i nadále odpovědně věnovat.

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing“. Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

Díky exkurzím se mohou žáci lépe rozhodnout o dalším studiu na střední škole

Díky exkurzím se mohou žáci lépe rozhodnout o dalším studiu na střední škole

27.5.2022

Květen se v našem závodě nese také v duchu exkurzí žáků a studentů základních a středních škol.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče