Aktuality

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

25.1.2018

Ředitel našeho závodu Petr Novák vystoupil v závěru minulého týdne na pražském setkání České manažerské asociace v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Přítomní byli diváci a diskutující z řad manažerů, zástupců organizací, svazů a státní správy. Obsahem prezentace a diskuze bylo řízení japonské firmy na Moravě, především místní specifika, rozdíly mezi pracovními kulturami v Japonsku a v České republice, historie firmy, japonské návštěvy v závodě a jejich průběh a celkově vztah s japonským majitelem. 

Spolu s Petrem Novákem k tématu také krátce hovořil jeho host - ředitel Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), p. Zdeněk Petzl. Hovořil o nových výzvách, které stojí před českým automobilovým průmyslem, nebo o oborových trendech jako je elektromobilita, autonomní řízení, zpřísňující se regulace emisí ze strany EU, digitalizace a carsharing.

Velká část diskuze se týkala českých a japonských zaměstnanců, respektive specifik těchto pracovních kultur a návyků: „Japonci jsou týmoví hráči, jsou velice snaživí, a prokazují vysoké nasazení. Vůči svému zaměstnavateli jsou silně loajální a v práci tráví hodně času. Je tradicí, že po práci se ještě zaměstnanci scházejí. Dbají na stručnost, mají rádi data a statistiky. Jsou to perfekcionisté, požadují detaily. Návštěvy mají vždy přesný řád a harmonogram, vše se předem kontroluje. Na věci se dívají z dlouhodobé perspektivy,"řekl na setkání mimo jiné Petr Novák. Na českých zaměstnancích naopak dlouhodobě oceňuje jejich odborné schopnosti a snahu o zvyšování svých pravomocí, inovativnost a zodpovědnost.

Česká manažerská asociace (ČMA) je sdružením řídících pracovníků – manažerů – a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností a schopností vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony a je také organizátorem soutěže Manažer roku, kde se v minulém roce Petr Novák umístil v první desítce nejlepších českých manažerů, vyhrál kategorii Manažer oboru Kovodělná a strojírenská výroba a Mladý manažerský talent.


Fotogalerie

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Zpět

Ředitel naší společnosti prezentoval na konferenci Fenomén 4.0

Ředitel naší společnosti prezentoval na konferenci Fenomén 4.0

4.2.2019

Ve čtvrtek 24.1.2019 proběhla konference Fenomén 4.0, jejíž hlavním tématem byl Průmysl 4.0 – jeden z nejžhavějších trendů současnosti.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče