Aktuality

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

25.1.2018

Ředitel našeho závodu Petr Novák vystoupil v závěru minulého týdne na pražském setkání České manažerské asociace v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Přítomní byli diváci a diskutující z řad manažerů, zástupců organizací, svazů a státní správy. Obsahem prezentace a diskuze bylo řízení japonské firmy na Moravě, především místní specifika, rozdíly mezi pracovními kulturami v Japonsku a v České republice, historie firmy, japonské návštěvy v závodě a jejich průběh a celkově vztah s japonským majitelem. 

Spolu s Petrem Novákem k tématu také krátce hovořil jeho host - ředitel Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), p. Zdeněk Petzl. Hovořil o nových výzvách, které stojí před českým automobilovým průmyslem, nebo o oborových trendech jako je elektromobilita, autonomní řízení, zpřísňující se regulace emisí ze strany EU, digitalizace a carsharing.

Velká část diskuze se týkala českých a japonských zaměstnanců, respektive specifik těchto pracovních kultur a návyků: „Japonci jsou týmoví hráči, jsou velice snaživí, a prokazují vysoké nasazení. Vůči svému zaměstnavateli jsou silně loajální a v práci tráví hodně času. Je tradicí, že po práci se ještě zaměstnanci scházejí. Dbají na stručnost, mají rádi data a statistiky. Jsou to perfekcionisté, požadují detaily. Návštěvy mají vždy přesný řád a harmonogram, vše se předem kontroluje. Na věci se dívají z dlouhodobé perspektivy,"řekl na setkání mimo jiné Petr Novák. Na českých zaměstnancích naopak dlouhodobě oceňuje jejich odborné schopnosti a snahu o zvyšování svých pravomocí, inovativnost a zodpovědnost.

Česká manažerská asociace (ČMA) je sdružením řídících pracovníků – manažerů – a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností a schopností vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony a je také organizátorem soutěže Manažer roku, kde se v minulém roce Petr Novák umístil v první desítce nejlepších českých manažerů, vyhrál kategorii Manažer oboru Kovodělná a strojírenská výroba a Mladý manažerský talent.


Fotogalerie

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Zpět

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

29.1.2021

Věnujeme 12 000 korun do Oblastní unie neslyšících.

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

V Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče