Aktuality

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

25.1.2018

Ředitel našeho závodu Petr Novák vystoupil v závěru minulého týdne na pražském setkání České manažerské asociace v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Přítomní byli diváci a diskutující z řad manažerů, zástupců organizací, svazů a státní správy. Obsahem prezentace a diskuze bylo řízení japonské firmy na Moravě, především místní specifika, rozdíly mezi pracovními kulturami v Japonsku a v České republice, historie firmy, japonské návštěvy v závodě a jejich průběh a celkově vztah s japonským majitelem. 

Spolu s Petrem Novákem k tématu také krátce hovořil jeho host - ředitel Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), p. Zdeněk Petzl. Hovořil o nových výzvách, které stojí před českým automobilovým průmyslem, nebo o oborových trendech jako je elektromobilita, autonomní řízení, zpřísňující se regulace emisí ze strany EU, digitalizace a carsharing.

Velká část diskuze se týkala českých a japonských zaměstnanců, respektive specifik těchto pracovních kultur a návyků: „Japonci jsou týmoví hráči, jsou velice snaživí, a prokazují vysoké nasazení. Vůči svému zaměstnavateli jsou silně loajální a v práci tráví hodně času. Je tradicí, že po práci se ještě zaměstnanci scházejí. Dbají na stručnost, mají rádi data a statistiky. Jsou to perfekcionisté, požadují detaily. Návštěvy mají vždy přesný řád a harmonogram, vše se předem kontroluje. Na věci se dívají z dlouhodobé perspektivy,"řekl na setkání mimo jiné Petr Novák. Na českých zaměstnancích naopak dlouhodobě oceňuje jejich odborné schopnosti a snahu o zvyšování svých pravomocí, inovativnost a zodpovědnost.

Česká manažerská asociace (ČMA) je sdružením řídících pracovníků – manažerů – a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností a schopností vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony a je také organizátorem soutěže Manažer roku, kde se v minulém roce Petr Novák umístil v první desítce nejlepších českých manažerů, vyhrál kategorii Manažer oboru Kovodělná a strojírenská výroba a Mladý manažerský talent.


Fotogalerie

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Zpět

Pokračuje modernizace strojového parku

Pokračuje modernizace strojového parku

7.2.2018

Otvorová bruska L9 ALS prošla kompletní modernizací za 5 mil. Kč. Je dalším z řady projektů modernizací a nákupů nových strojů a linek v Koyo Bearings.

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý navštívil náš závod

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý navštívil náš závod

29.1.2018

Bývalý ministr průmyslu a obchodu a současný prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý navštívil v pátek náš závod. Součástí byla diskuze se členy Okresní hospodářské komory v Olomouci o aktuálních problémech, které trápí členské firmy, školy a zástupce státní správy v regionu Olomoucka.

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

Petr Novák vystoupil v České manažerské asociaci

25.1.2018

Ředitel našeho závodu Petr Novák vystoupil v závěru minulého týdne na pražském setkání České manažerské asociace v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Přítomní byli diváci a diskutující z řad manažerů, zástupců organizací, svazů a státní správy. Obsahem prezentace a diskuze bylo řízení japonské firmy na Moravě, především místní specifika, rozdíly mezi pracovními kulturami v Japonsku a v České republice.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče