Aktuality

Ředitel našeho závodu oceněn jako Corporate Governance Star

Ředitel našeho závodu oceněn jako Corporate Governance Star

2.10.2018

Jednatel a ředitel naší společnosti Petr Novák obdržel v závěru minulého týdne cenu Corporate Governance Star (2017) od Czech Institute of Directors za přínos v oblasti corporate governance - správy a řízení společností. Odborná komise soutěže, složená ze zástupců Řídícího výboru Institutu, ocenila dlouhodobě úspěšnou manažerskou kariéru Petra Nováka v oblasti autoprůmyslu i jeho angažovanost v rozvoji vzdělávání v Olomouckém kraji. Petr Novák, který je zároveň členem představenstva AutoSAP, obdržel v krátké době už druhé vysoké manažerské ocenění v České republice.

Cena Corporate Governance Star je udělována již od roku 2012 a minulosti jí byl oceněn např. pan Ing. Jan Sadil, Ph.D., člen představenstva ČSOB, a.s. či pan Mgr. Jan Klouda, General Counsel Vodafone Czech Republic a.s.

Petra Nováka nominovalo na cenu Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). Jeho prezident Bohdan Wojnar k titulu Corporate Governance Star Petru Novákovi pogratulovat a mimo jiné uvedl:

Toto prestižní ocenění v sobě zahrnuje jak Vaši mimořádnou manažerskou zdatnost a nasazení, tak dlouhodobé výsledky firmy Koyo Bearings Česká republika. Zároveň vrhá velmi příznivé světlo na celé Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), jehož představenstva jste váženým členem. Sdružení Vás do ankety ankety Best Board & Best Board Member, pořádané Institutem členů správních orgánů, navrhlo po zralé úvaze. Na pozici generálního ředitele a jednatele společnosti Koyo Bearings Česká republika působíte 10. rokem a za dobu svého působení jste dokázal společnost posunout z pozice poměrně okrajového podniku na výrobu ložisek u Olomouce do pozice jednoho z technologických lídrů přesného strojírenství nejen na Moravě, ale v rámci celé České republiky. Rád bych také využil této příležitosti a zdůraznil, jak si naše sdružení váží Vaší aktivní činnosti v rámci AutoSAP. Přicházíte s cennými náměty, jak posílit angažovanost dodavatelských firem v organizaci, kde je naší společnou vizí fungující a smysluplná styčná platforma pro vzájemnou komunikaci mezi dodavateli a finálními výrobci, ale také mezi tuzemským autoprůmyslem a státní správou. Jste moderním manažerem, který se zapojuje do aktuálních diskuzí se státní a místní správou o tématech dneška, jakými jsou dostupnost pracovní síly, nové přístupy k personální práci, společenské aspekty spojené s nástupem automatizace, digitalizace a zavádění Průmyslu 4.0. Čeho si zároveň mimořádně cením, je vaše angažovanost v podpoře technického vzdělávání."

Oceněný Petr Novák při předávání ceny řekl: 

„Prvně bych rád poděkoval Sdružení automobilového průmyslu, které mě na cenu nominovalo, velice si toho vážím. Cenu beru jako odměnu nejen za svoji práci pro firmu, ale také pro rozvoj regionu, zlepšení vzájemné spolupráce mezi firmami a pro rozvoj technického vzdělávání, o což se léta intenzivně snažím, ale především to beru jako odměnu za skvělou týmovou práci všech lidí, které mám v Koyo Bearings a v organizacích, ve kterých se snažíme tyto věci prosazovat. Ať už je to AutoSAP, Okresní hospodářská komora v Olomouci, Krajská rada pro inovace a vzdělávání nebo školská rada olomoucké Střední školy průmyslové a strojnické. Cena je pro mě důkazem, že to má smysl a že jsou za naší snahou vidět reálné výsledky. V Koyo Bearings zavádíme nejnovější technologie výroby, abychom zvyšovali svou konkurenceschopnost, což se pozitivně odráží na našich výsledcích. Vymýšlíme také nová řešení designu ložisek, zkoumáme nové materiály za pomocí našeho Vývojového centra v Brně, vyrábíme ložiska pro elektromobily a auta s hybridními pohony. Moravské firmy v oboru strojírenství mezi sebou v posledních letech čile spolupracují, sdílí své nejlepší praktiky, navzájem si radí v zavádění nových technologií, v automatizaci a digitalizaci, což posouvá celý obor dopředu k větší konkurenceschopnosti a k rychlému růstu."

Fotogalerie

Ředitel našeho závodu oceněn jako Corporate Governance Star

Zpět

Koupí květin pomáháme dětem

Koupí květin pomáháme dětem

4.12.2018

Letos posíláme na konto dětského Hemato-onkologického oddělení 31 900,- Kč

Vybrali jsme 58 900 Kč. Peníze putují na konto Oblastní unie neslyšících

Vybrali jsme 58 900 Kč. Peníze putují na konto Oblastní unie neslyšících

29.11.2018

Na olomouckém Horním náměstí jsme prodávali charitativní punč. Výtěžek putuje na konto Oblastní unie neslyšících

Pokračuje intenzivní modernizace strojního zařízení

Pokračuje intenzivní modernizace strojního zařízení

26.11.2018

Pořídili jsme novou mikrocentrickou brusku, další brusku jsme zmodernizovali a koupili jsme novou omílačku se sušičkou

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče