Aktuality

Ředitel naší společnosti prezentoval na konferenci Fenomén 4.0

Ředitel naší společnosti prezentoval na konferenci Fenomén 4.0

4.2.2019

Ve čtvrtek 24.1.2019 proběhla konference Fenomén 4.0, jejíž hlavním tématem byl Průmysl 4.0 – jeden z nejžhavějších trendů současnosti. Konference se pořádala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a zúčastnilo se ji neuvěřitelných 31 přednášejících. Skvělá atmosféra šla ruku v ruce s úžasnou organizací.


I přesto, že se jednalo o jedno téma, byla konference rozdělena na tři tematické části. HR stage ukázala účastníkům strategii průmyslu 4.0, zaměřenou na lidský faktor - nábor, zaujetí a následný rozvoj zaměstnanců. Ve Smart zóně měli účastnici možnost nahlédnout do praktické části zavedení digitalizace, robotizace a automatizace výroby. Třetí tematickou částí byla Business stage, kde zavedení Průmyslu 4.0 představili zastupitelé jednotlivých firem. Mezi nimi byl i ředitel našeho závodu, Petr Novák, který posluchače seznámil se zavedením automatizace, digitalizace a robotizace u nás v podniku. Na základě inovací ve výrobě se naší společnosti podařilo například snížit zmetkovitost a náklady, zvýšit kvalitu finálních výrobků a konkurenceschopnost. Samotná automatizace eliminovala převozy nedokončené výroby mezi stroji, čímž uspořila čas, pracovní síly, kterých je v současné chvíli nedostatek, zjednodušila samotný proces a snížila chybovost. Robotizace byla našemu závodu přínosem hlavně proto, že robot provádí automatickou montáž ložiska, kdy vnitřní kroužek osadí klecí s jehličkami nebo válečky, zkompletuje s kroužkem vnějším a na závěr provede hmotnostní kontrolu, čímž okamžitě zjistí kompletnost ložiska (zda nechybí váleček nebo jehlička). Digitalizací výroby můžeme rozumět monitoring výroby, kdy jsme schopni okamžitě zjistit vlastnosti daného výrobku, jeho kvalitu, přesnost a máme k dispozici okamžitou diagnostiku poruch a produktivitu strojů. „Protože práce s roboty nebo na nových automatizovaných linkách je pro většinu našich zaměstnanců novinkou, zajistili jsme výstavbu speciální školící místnosti „DO-JO", ve které jsme schopni vyškolit jakéhokoliv zaměstnance přímo v naší společnosti. Takže technické vzdělání je u nás výhodou, ale rozhodně není podmínkou," sdělil ředitel olomouckého závodu Petr Novák.

 

Během zlínské konference bylo upozorněno na důležitou věc – Průmysl 4.0 pro nás není hrozbou. Firmy i lidé by se měli přestat obávat nových technologií a změn, spojených s jeho nástupem. Průmysl 4.0 nebyl zaveden ani proto, aby nahradil lidský faktor, ale aby ulehčil lidem práci, protože jak víme, stroj ke svému fungování člověka potřebuje.

Fotogalerie

Ředitel naší společnosti prezentoval na konferenci Fenomén 4.0

Zpět

Koyo Bearings: zdraví a spokojenost našich zaměstnanců je naší prioritou

Koyo Bearings: zdraví a spokojenost našich zaměstnanců je naší prioritou

23.7.2019

Dalším krokem, jak podpořit zdraví a spokojenost našich zaměstnanců, je plánované zavedení principů Age managementu do firemní kultury naší společnosti.

Automatizace v oblasti montáže dílů: nová montážní linka MB4

Automatizace v oblasti montáže dílů: nová montážní linka MB4

19.7.2019

Další strategie naši společnosti směřovaly do modernizace a doplnění automatizace do další montážní linky, a to konkrétně linkou na válečková a jehličková ložiska, MB4.

Zaměstnanci Koyo Bearings přispívají na děti v nouzi

Zaměstnanci Koyo Bearings přispívají na děti v nouzi

18.7.2019

Naše společnost materiálně podpořila letošní sbírku Charity Olomouc.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče