Aktuality

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Student Univerzity Palackého v Olomouci Vlastimil Jílek v posledních měsících zpracovával a realizoval v našem závodě experimenty s laserem a současně měřil mechanické vlastnosti vzorků v laboratořích optiky UP a FZÚ AV ČR. Závěr své diplomové práce prezentoval na počátku října managementu závodu.
Studie byla věnována metodám laserového značení a technologiím značení laserem, zpracovává problematiku žíhání na ocel s důrazem na korozní odolnost. Součástí práce byla také ukázka značení 2D data matrix kódů technologií laserového žíhání na ocelová ložiska.
Výsledným přínosem pro Koyo pak bylo vytvoření parametrické matice doporučeného výkonu, rychlosti a ohniskové vzdálenosti s ohledem na použitý materiál ve tvorbě QR kódů na ložiska.
Výborná a smysluplná spolupráce. Vlastíkovi na tomto místě ještě jednou děkujeme!

Fotogalerie

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Zpět

Proč lámeme kroužky?

Proč lámeme kroužky?

22.7.2022

Kroužek se zpočátku vyrábí standardním způsobem, ale na konci výroby se musí rozdělit na dva díly s tímto specifickým lomem. Lámání je nutné z důvodu specifické montáže v aplikaci, kdy nelze nasadit kroužek na ložiskový věnec, jak je obvyklé.

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

Ocenění AGE MANAGEMENT EXCELLENCE AWARD

10.6.2022

Je nám ctí se zde podělit o informaci, že jsme obdrželi ocenění Age management Excellence Award. Současně nás to zavazuje se tomuto tématu a aktivitám s tím spojenými i nadále odpovědně věnovat.

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

Digitální dvojčata? Worry free továrna?

6.6.2022

Od 2. do 3. června proběhl v Českém ústavu robotiky, informatiky a kybernetiky při ČVUT Praha workshop na téma „Intelligent Manufacturing“. Zapojeni byli zástupci evropských i amerických univerzit, klastrů a výzkumných institucí, kteří se přijeli podělit o aktuální výsledky výzkumů a iniciativ. Zejména těch, které se věnují oblasti AI (umělé inteligence).

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče