Aktuality

Soutěž studentů SPŠS

Soutěž studentů SPŠS

3.5.2017

S naší podporou proběhlo v uplynulém týdnu předáváním cen vítězům soutěže „Nejlepší svícen" zaměřené na rozvoj kreativity a dovedností studentů Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci. Ze 40 soutěžních týmů bylo porotou vybráno 12 do finále, které se konalo na Krajském úřadě. 

Absolutní vítězkou se stala Viktorie Hořínová, s kterou jsme se v našem závodě seznámili již dříve, při její pravidelné středoškolské praxi a tento měsíc se k nám opět vrátí. 

Cenu Koyo Bearings za mimořádně vysokou pracnost při návrhu i zpracování pak dostal Jiří Slečka, který se bohužel nemohl zúčastnit a ceny tedy převzal jeho učitel. Jedním z darů byl poukaz na nákup elektroniky nebo jiného zboží u internetového prodejce v hodnotě 1000 Kč. Oběma vítězům chceme opět srdečně pogratulovat. A protože není důležité vždy vyhrát, ale zúčastnit se, dárkovou tašku od nás dostal každý finalista.

Soutěž zahrnovala dvě etapy. Jednak „Návrh svícnu", kde bylo úkolem všech týmů navrhnout designu svícnu a postup jeho výroby. Další etapou byla „Výroba svícnu", kdy každý tým svůj navržený svícen vyrobil a vypracoval k němu obchodní model a cenovou kalkulaci. Vzhledem k poměrně volnému zadání poskytujícímu větší prostor pro kreativitu bylo možné zvolit různé materiály a technologie výroby. Vzniklo tak asi 40 svícnů vyrobených z kovu, dřeva, keramiky nebo plastu, s využitím frézování a soustružení, broušení, kování, lisování, stříhání, ohýbání, 3D tisku, laserového nebo ručního vyřezávání a opracování.

Při postupu do finále i při finálním hodnocení byla posuzována nejen originalita designu a kvalita zpracování, ale soutěžící byli také dotazováni na svou představu o možnostech sériové výroby a následného prodeje svícnů dle soutěžního návrhu.

Fotogalerie

Soutěž studentů SPŠS Soutěž studentů SPŠS

Zpět

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

28.11.2019

Naše společnost si v úterní večer 26.11. ve Španělském sále Pražského hradu převzala dvě významná ocenění, a to Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost, která jsou od roku 1995 udělována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

23.10.2019

Obdrželi jsme ocenění "Podnik podporující zdraví".

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče