Aktuality

Soutěž studentů SPŠS

Soutěž studentů SPŠS

3.5.2017

S naší podporou proběhlo v uplynulém týdnu předáváním cen vítězům soutěže „Nejlepší svícen" zaměřené na rozvoj kreativity a dovedností studentů Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci. Ze 40 soutěžních týmů bylo porotou vybráno 12 do finále, které se konalo na Krajském úřadě. 

Absolutní vítězkou se stala Viktorie Hořínová, s kterou jsme se v našem závodě seznámili již dříve, při její pravidelné středoškolské praxi a tento měsíc se k nám opět vrátí. 

Cenu Koyo Bearings za mimořádně vysokou pracnost při návrhu i zpracování pak dostal Jiří Slečka, který se bohužel nemohl zúčastnit a ceny tedy převzal jeho učitel. Jedním z darů byl poukaz na nákup elektroniky nebo jiného zboží u internetového prodejce v hodnotě 1000 Kč. Oběma vítězům chceme opět srdečně pogratulovat. A protože není důležité vždy vyhrát, ale zúčastnit se, dárkovou tašku od nás dostal každý finalista.

Soutěž zahrnovala dvě etapy. Jednak „Návrh svícnu", kde bylo úkolem všech týmů navrhnout designu svícnu a postup jeho výroby. Další etapou byla „Výroba svícnu", kdy každý tým svůj navržený svícen vyrobil a vypracoval k němu obchodní model a cenovou kalkulaci. Vzhledem k poměrně volnému zadání poskytujícímu větší prostor pro kreativitu bylo možné zvolit různé materiály a technologie výroby. Vzniklo tak asi 40 svícnů vyrobených z kovu, dřeva, keramiky nebo plastu, s využitím frézování a soustružení, broušení, kování, lisování, stříhání, ohýbání, 3D tisku, laserového nebo ručního vyřezávání a opracování.

Při postupu do finále i při finálním hodnocení byla posuzována nejen originalita designu a kvalita zpracování, ale soutěžící byli také dotazováni na svou představu o možnostech sériové výroby a následného prodeje svícnů dle soutěžního návrhu.

Fotogalerie

Soutěž studentů SPŠS Soutěž studentů SPŠS

Zpět

Koyo Bearings: zdraví a spokojenost našich zaměstnanců je naší prioritou

Koyo Bearings: zdraví a spokojenost našich zaměstnanců je naší prioritou

23.7.2019

Dalším krokem, jak podpořit zdraví a spokojenost našich zaměstnanců, je plánované zavedení principů Age managementu do firemní kultury naší společnosti.

Automatizace v oblasti montáže dílů: nová montážní linka MB4

Automatizace v oblasti montáže dílů: nová montážní linka MB4

19.7.2019

Další strategie naši společnosti směřovaly do modernizace a doplnění automatizace do další montážní linky, a to konkrétně linkou na válečková a jehličková ložiska, MB4.

Zaměstnanci Koyo Bearings přispívají na děti v nouzi

Zaměstnanci Koyo Bearings přispívají na děti v nouzi

18.7.2019

Naše společnost materiálně podpořila letošní sbírku Charity Olomouc.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče