Aktuality

Vracíme dílny do škol. Na obnovu dílen na základních školách jsme věnovali 150 tisíc

Vracíme dílny do škol. Na obnovu dílen na základních školách jsme věnovali 150 tisíc

22.3.2017

V rámci podpory technického vzdělávání jsme se letos zaměřili na základní školy. Čtyřem vybraným olomouckým školám jsme přispěli 150 tisíc korun na vybavení dílen, aby žáci druhého stupně mohli trénovat svoji zručnost a technické dovednosti. Společně se zástupci města v čele s primátorem Antonínem Staňkem jsme pak zakoupené vybavení, které jsme pořídili dle specifických potřeb každé ze škol, předali.

 „Praktická výuka je velmi potřebná. Zatímco všichni žáci dnes umějí excelentně ovládat mobil a tablet, kladívko drží často v ruce poprvé až ve školních dílnách," upozornil ředitel základní školy Komenium František Vlček. Škola byla jedinou z obdarovaných, kde výuku „dílen" z vyučování nevyřadili, žáci je navštěvovali v rámci předmětu Člověk a svět. Z padesátitisícového příspěvku je ale dovybavili o další nářadí – pásovou pilu, vrtačku a nářadí na opracování dřeva.

Ředitel základní školy Dvorského na Svatém Kopečku pan Kolísko od nás převzal padesát tisíc na speciální minisoustruhy na obrábění dřeva a další dílenské vybavení v podobě nožů nebo razidel. „K výuce školních dílen se navracíme skutečně po letech. Je to velká pomoc, díky níž jsme mohli pořídit vybavení na obrábění dřeva," objasnil Jan Kolísko.

Na Povel do ZŠ Nedvědova a do Hodolan na ZŠ Řezníčkovu dohromady putovalo dalších padesát tisíc korun k nákupu základního vybavení a materiálu.

„Za posledních 15 let jsme na tyto projekty rozdělili celkem 20 milionů korun. Naším posláním je v regionu nejen působit, ale také mu něco vracet," uvedl ředitel závodu Koyo Bearings Petr Novák.

V loňském roce jsme v rámci podpory technického vzdělávání věnovali osmi mateřským školám polyfunkční stavebnice Kit4Kit.

Fotogalerie

Vracíme dílny do škol. Na obnovu dílen na základních školách jsme věnovali 150 tisíc Vracíme dílny do škol. Na obnovu dílen na základních školách jsme věnovali 150 tisíc

Zpět

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

Koyo Bearings: získali jsme nejprestižnější ocenění v České republice

28.11.2019

Naše společnost si v úterní večer 26.11. ve Španělském sále Pražského hradu převzala dvě významná ocenění, a to Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost, která jsou od roku 1995 udělována Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

Koyo Bearings: podnik podporující zdraví svých zaměstnanců

23.10.2019

Obdrželi jsme ocenění "Podnik podporující zdraví".

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče