Aktuality

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

Progresivní vývoj 3D tisku vnímá každý z nás. Jeho využití můžeme vidět ve všech odvětvích obchodu, služeb, ale především průmyslu. I v Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost. Její využití nám přinese pozitiva jako je zkrácení doby dodání potřebného náhradního dílu, úspora nákladů, snížení hmotnosti vyrobeného kusu nebo zlepšení jeho mechanických vlastností. Na 3D tiskárně lze vyrobit součástky složitějších tvarů, které nejsme schopni vyrobit klasickými technologiemi nebo je jejich výroba příliš nákladná. „První pokusy 3D tisku už můžeme vidět v praxi. Naši konstruktéři aktuálně vyvíjejí chladící trysky, jejichž tvar by jinak, než pomocí této technologie, nebylo možné vytvořit. Také jsme schopni vyrobit titanová ramínka pro měřidla nebo spotřební plastová zařízení na nakládání kroužků do brusek ALS. Úzce spolupracujeme s univerzitami v Ostravě a Olomouci, kde naše nástrojárna tiskne ze špičkových kompozitních materiálů nebo z práškových kovů," vyjádřil se k 3D tisku manažer výroby, Jiří Černý. V nejbližší době bude naše společnost ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava testovat vzorky z vysokopevnostních práškových ocelí s tvrdostí nad 50 HRC.

Počátky 3D tisku najdeme už v druhé polovině 20. století. Velký boom ale zažil hlavně v roce 2020. Výrobní společnosti, vlastnící 3D tiskárnu, reagovaly na pandemii koronaviru výrobou ochranných pomůcek, kterých bylo v první vlně velký nedostatek. Jedná se o proces aditivní, ve kterém se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z polotovaru materiál odebírá, až zbyde jen požadovaný tvar. Nejpoužívanější technologie (FDM) funguje velice jednoduše a objekt vzniká vrstvu po vrstvě natavováním tenkého proužku plastového materiálu. Další, pro naše podmínky využitelná technologie, je označována jako SLM, při které vzniká dílec navařováním tenkých vrstev kovového prášku v uzavřené komoře.

Zpět

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

Lednová sbírka v Koyo pro Oblastní unii neslyšících

29.1.2021

Věnujeme 12 000 korun do Oblastní unie neslyšících.

3D tisk i v Koyo Bearings

3D tisk i v Koyo Bearings

26.1.2021

V Koyo Bearings jsme se rozhodli využít technologii 3D tisku, protože v ní vidíme obrovskou příležitost.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče