Aktuality

Darovali jsme 250 000 Kč na podporu vzdělávání v olomouckém kraji

Darovali jsme 250 000 Kč na podporu vzdělávání v olomouckém kraji

11.4.2019

Za dobu existence naší firmy, od roku 2001, jsme darovali přes 22 mil. Kč olomouckému regionu. Aktivně se zapojujeme do projektů zaměřených na pomoc druhým, na životní prostředí a především na podporu vzdělávání v olomouckém regionu.

Konec fiskálního roku 2018 jsme završili finančním darem v celkové hodnotě 250000 Kč, který jsme rozdělili mezi osm olomouckých škol. A právě v pátek 29.3. se na ZŠ Mozartova, ve spolupráci s Magistrátem města Olomouce, uskutečnilo slavnostní předání dárkových šeků. „Finanční dary, směřované na obnovu školních dílen, jsou jen částí naší podpory. Školám věnujeme i přebytečný materiál nebo vyřazenou techniku. Žáci, kteří mají možnost si vše vyzkoušet v praxi, mají mnohem lepší představu o tom, jakým směrem se v budoucnu budou ubírat. Já osobně jsem pro zavedení duálního vzdělávání v olomouckém kraji, které by bylo prospěšné především pro rozvoj potenciálu mladých studentů," vyjádřil se ke sponzorskému daru ředitel naší firmy, Petr Novák. Školy si za obdržené peníze pořídí například brusky, vrtačky, pily, ochranné oděvy a mnoho dalších věcí, potřebných pro praktickou výuku žáků. Mezi obdarovanými školami byla i Střední průmyslová škola elektrotechnická, kam firma v lednu 2019 darovala také devět vyřazených počítačů.

Nejužší formu spolupráce máme se Střední průmyslovou školou strojnickou. V tomto případě můžeme mluvit o finanční podpoře technických soutěží, maturitních plesů nebo nákupu nového vybavení školy. V roce 2017 náš ředitel stal členem školské rady. „Strojírenství je obor budoucnosti. Už dávno se nejedná o špinavý obor. Vše je ovládáno dálkově, automaticky a především v čistém prostředí. Technologie jdou neustále dopředu. Například práce operátora obnáší hlavně práci s dotykovým panelem na CNC soustruhu, brusce nebo montážním robotu," dodal Novák.

Jedná se o dlouhodobou podporu školství, kdy nejen finančně i materiálově podporujeme základní a střední školy olomouckého regionu. Také mateřské školy nezůstávají bez povšimnutí. Těm přispíváme formou polytechnických stavebnic, které rozvíjí jemnou motoriku, dětskou představivost a tvořivost. Od roku 2016 rozdala mezi školky, spadající do olomouckého regionu, stavebnice za více než 210000 Kč.

Pro studenty vysokých škol firma nabízíme spolupráci především formou spolupráce při zpracování závěrečných prací, možností exkurzí a přednášek na UPOL. Nedávno jsme se zapojili do soutěže TechnoCreative, kam jsme věnovali věcný dar v podobě 3D tiskárny. Vyhlášení výsledků této soutěže se uskutečnilo 28.3. na Den učitelů.

Fotogalerie

Darovali jsme 250 000 Kč na podporu vzdělávání v olomouckém kraji Darovali jsme 250 000 Kč na podporu vzdělávání v olomouckém kraji Darovali jsme 250 000 Kč na podporu vzdělávání v olomouckém kraji

Zpět

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

Praxe pro strojaře

Praxe pro strojaře

5.9.2022

Praxe pro studenty technických oborů je u nás samozřejmostí..

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče