Aktuality

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

10.9.2021

Výroba ložisek je spojena výhradně s procesy ve smyslu kovoobrábění, protože jak si asi každý umí představit, vyrobit ložisko např. z plastu jistě jde, ale jeho funkčnost a životnost by nemohla být zajištěna. Tedy je velmi pravděpodobné, že v našem závodě se asi nikdy nesetkáme s jinými než kovovými ložisky. Co ale ne všichni ví, že pro velkou část ložisek a jejich transport do aplikace k zákazníkovi, je nutné určité typy ložisek zamontovat do plastového převozního obalu tzv. MHL kroužku. Tyto obaly se podílí na celkové ceně za ložisko a po montáži u zákazníků se z určitých důvodů dál nepoužívají a musí se likvidovat. 

Jen náš závod v rozmezí 5 let spotřebuje přibližně 2 481 110 ks MHL kroužků v hodnotě 9 261 888 korun a vyprodukuje tak plastový odpad o hmotnosti 19 tun. Rozhodli jsme se zaměřit na tato čísla a podniknout kroky vedoucí ke snížení finančních nákladů, tak i ke snížení ekologické zátěže plynoucí z likvidace těchto MHL kroužků, konkrétně právě v podobě 19 tun plastového odpadu.

Pro takové zadání byla oslovena a projednána spolupráce svědeckým centrem CEITEC v Brně. (CEITEC je evropské výzkumné vědecké centrum zaměřené na oblast živých věd, pokročilých materiálů a nanotechnologií.) Jejich úkolem je tedy najít vhodný materiál, který by nahradil používaný plast. První diskuze o možných materiálech a technologiích vedly prozatím k využití přírodních materiálu v podobě dřeva, papíru nebo např. odpadu z řepky olejné. Předpokládaná úspora nákladů se odrazí v celkové ceně ložiska a tím by jsme mohli být zase o kousek konkurenceschopnější a vůči životnímu prostředí šetrnější. Celý projekt je na startu a je otázkou jak se projektovému týmu našeho závodu podaří být úspěšní ve schválení a následné realizaci snížení výše popsané spotřeby plastů.

www.ceitec.cz

Zpět

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

19.10.2021

V pondělí 18.10. proběhlo v krásném prostředí Technického muzea Tatry Kopřivnice vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Rádi zde potvrzujeme, že si naše společnost odvážela prvenství v Olomouckém kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Díky spolupráci se studentem UP jsme se posunuli dále ve značení našich ložisek QR kódy

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče