Aktuality

Koyo Bearings: další krok v automatizaci procesu, tentokrát v oblasti tepelného zpracování

Koyo Bearings: další krok v automatizaci procesu, tentokrát v oblasti tepelného zpracování

7.9.2020

Prvky průmyslu 4.0 jsou implementovány napříč celou společností. Jedním z nich je například zautomatizování výstupu kalící linky. Dříve se tepelně zpracované výrobky po dokončení operace sypaly do velkoobjemového přepravního kontejneru, dokud nebyla naplněna jeho kapacita. Způsob sesypávání byl řízen ručně v programu kalící linky, kdy obsluha pouze nachystala prostor a přepnula mód pro využití kontejneru.

Nově naše společnost rozšířila přepravní obal o možnost použití menších Schäffer beden. Sesypávání do beden je řízeno sofistikovanějším způsobem, kdy obsluha sejme čtečkou QR kód obsahující informace o množství i typu dílů, které se mají do bedny nasypat. Po spuštění systém automaticky plní připravené bedny a současně vytiskne štítek s údaji, které jsou nutné pro další procesy.

Součástí automatizovaného výstupu kalící linky je využití vzduchového balanceru, díky kterému obsluha nevyužívá fyzickou sílu pro manipulaci s plnou přepravkou. Z pohledu bezpečnosti práce byla mimo jiné zajištěna ochrana obsluhy před zdvihacím mechanismem, který má na starost vyklopení plných košů z kalící linky. Layout pracoviště je proto skenováno pomocí skeneru, který v případě zaznamenání pohybu v nežádoucím prostoru zařízení okamžitě zastaví.

Zpět

Ložiskový kroužek velikosti snubního prstenu?

Ložiskový kroužek velikosti snubního prstenu?

1.2.2023

Po modernizaci brousící linky v hodnotě více než půl milionu EUR dosahujeme při výrobě kroužků malých rozměrů špičkových paramentů, současně při výrazném zkrácení cyklových časů a úspoře práce jednoho kolegy.

Krásné vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2023

Krásné vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2023

20.12.2022

Přejeme všem zaměstnancům a obchodním partnerům šťastné a veselá vánoční svátky a především pevné zdraví a hodně štěstí v nadcházejícím roce 2023.

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče