Aktuality

Koyo Bearings: další krok v automatizaci procesu, tentokrát v oblasti tepelného zpracování

Koyo Bearings: další krok v automatizaci procesu, tentokrát v oblasti tepelného zpracování

7.9.2020

Prvky průmyslu 4.0 jsou implementovány napříč celou společností. Jedním z nich je například zautomatizování výstupu kalící linky. Dříve se tepelně zpracované výrobky po dokončení operace sypaly do velkoobjemového přepravního kontejneru, dokud nebyla naplněna jeho kapacita. Způsob sesypávání byl řízen ručně v programu kalící linky, kdy obsluha pouze nachystala prostor a přepnula mód pro využití kontejneru.

Nově naše společnost rozšířila přepravní obal o možnost použití menších Schäffer beden. Sesypávání do beden je řízeno sofistikovanějším způsobem, kdy obsluha sejme čtečkou QR kód obsahující informace o množství i typu dílů, které se mají do bedny nasypat. Po spuštění systém automaticky plní připravené bedny a současně vytiskne štítek s údaji, které jsou nutné pro další procesy.

Součástí automatizovaného výstupu kalící linky je využití vzduchového balanceru, díky kterému obsluha nevyužívá fyzickou sílu pro manipulaci s plnou přepravkou. Z pohledu bezpečnosti práce byla mimo jiné zajištěna ochrana obsluhy před zdvihacím mechanismem, který má na starost vyklopení plných košů z kalící linky. Layout pracoviště je proto skenováno pomocí skeneru, který v případě zaznamenání pohybu v nežádoucím prostoru zařízení okamžitě zastaví.

Zpět

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

19.10.2021

V pondělí 18.10. proběhlo v krásném prostředí Technického muzea Tatry Kopřivnice vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Rádi zde potvrzujeme, že si naše společnost odvážela prvenství v Olomouckém kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Díky spolupráci se studentem UP jsme se posunuli dále ve značení našich ložisek QR kódy

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče