Aktuality

Koyo Bearings dalším krokem blíž k průmyslu 4.0: instalace kamer pro vizuální kontrolu

Koyo Bearings dalším krokem blíž k průmyslu 4.0: instalace kamer pro vizuální kontrolu

25.11.2020

Částku dosahující téměř 350 000 Kč investovala naše společnost do kamerové kontroly na dvou strojích, jenž jsou součástí linky pro významného zákazníka. Jejím úkolem je identifikace přítomnosti laserového označení kroužků, což předchází případným reklamacím na chybějící značení.

Vzhledem k charakteru výrobku a typu kontroly bylo navrženo řešení s použitím kamery, jenž má rozlišení 800x600. Výrobky budou snímány v pohybu dopravníkového pásu, takže nebude nutné je pod kamerou zastavovat. Pro okamžitou vizualizaci výsledků se snímaný výrobek promítne na monitoru počítače a následně se uloží pro zpětné dohledání informací.

Výhodou kamerové kontroly laserového značení je fakt, že slouží i jako pojistka vizuální kontroly čela kroužku. To znamená, že přístroj dokáže vyhodnotit tzv. OK a NOK kus i z pohledu nábrusů nebo škrábanců a separovat vadný kus, aby se nedostal mezi kusy bezvadné.

Nabídku i instalaci provedla česká firma. Filozofií naší společnosti je lokalizace dodavatelů v České a Slovenské republice.

Zpět

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

19.10.2021

V pondělí 18.10. proběhlo v krásném prostředí Technického muzea Tatry Kopřivnice vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Rádi zde potvrzujeme, že si naše společnost odvážela prvenství v Olomouckém kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Díky spolupráci se studentem UP jsme se posunuli dále ve značení našich ložisek QR kódy

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče