Aktuality

Koyo Bearings investovalo 22 milionů Kč do oblasti soustružení

Koyo Bearings investovalo 22 milionů Kč do oblasti soustružení

15.5.2020

Jednu z největších investic za fiskální rok 2019 směřovala naše společnost do oblasti soustružení. Částka za tři moderní CNC řízené soustruhy přesáhla 22 milionů Kč. Celkové investice za fiskální rok 2019, který skončil k 31. březnu 2020, dosáhly 90 milionů Kč.

Jedním z hlavních důvodů, proč se naše společnost rozhodla investovat do nových moderních soustruhů, je především automatizace výrobního procesu a s ní spojené snížení zmetkovitosti. Díky novým CNC řízeným strojům snížíme cyklový čas až o dvě třetiny, čímž dojde k navýšení produktivity práce. Druhým důvodem je posílení soustružení uvnitř podniku a převedení případného externího soustružení na soustružení interní. „Od výstavby závodu jsme investovali do oblasti soustružení přes 130 milionů Kč. Z této částky bylo 54 milionů Kč směřováno do nákupu soustruhů Okuma, kterých máme v současné době ve firmě 11. Japonské stroje Okuma považujeme za vysoce kvalitní, přesné a hlavně stabilní stroje, proto mají v našich řadách nejvíce zástupců," dodal k modernizaci strojového parku ředitel naší společnosti, Petr Novák. Na soustružně vyrobíme měsíčně v průměru 920 tisíc ložiskových kroužků a většina strojů vyrábí i v dnešní době v nepřetržitém režimu.

Částka 22 milionů Kč je rozdělena do nákupu tří strojů této japonské značky. Prvním je OKUMA LT 200EX-2T2M, který je vybaven dvěma vřeteny, dvěma revolverovými hlavami s poháněnými nástroji a tzv. manipulátorem pro odběr jiných než tvarově kruhových dílů. Druhým a třetím strojem jsou soustruhy Okuma LU3000EX 2ST, které jsou vybaveny dvěma revolvery a jedním vřetenem. Rozdíl mezi těmito dvěma stroji je ve velikosti průchodu vřetene. „Dvourevolverové soustruhy jsou vhodné pro pružnou hromadnou výrobu, jelikož využití obou vřeten navýší produktivitu daného stroje," dodal Novák. Stroje jsou mimo jiné vybaveny řídícím systémem s dotykovou obrazovkou OSP, a také vlastností Thermo-friendly Concept, která zaručuje výjimečnou rozměrovou stabilitu při změnách okolní teploty nebo prodlevách činnosti stroje. Součástí soustruhů jsou také automatické podavače tyčí Iemca, které jsou schopny podávat tyče o délce až 6 metrů. Výhodou těchto podavačů je jednoduchá obsluha, ergonomické nakládání tyčí a schopnost eliminovat vibrace.

Už teď naše společnost připravuje finální strategii do poslední řady soustružny, kterou interně nazýváme řadou SA, kde je celá modelová řada osazena původními soustruhy. V této oblasti plánujeme například nákup soustruhu Citizen.

Fotogalerie

Koyo Bearings investovalo 22 milionů Kč do oblasti soustružení Koyo Bearings investovalo 22 milionů Kč do oblasti soustružení Koyo Bearings investovalo 22 milionů Kč do oblasti soustružení

Zpět

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče