Aktuality

Koyo provoněly květiny k Mezinárodnímu dni žen.

Koyo provoněly květiny k Mezinárodnímu dni žen.

8.3.2019

 

Každý rok se 8. března slaví Mezinárodní den žen. I v naší firmě se oslava tohoto milého svátku ujala a každá z žen dostala překrásnou květinu a hezké přání.

 

Mezinárodní den žen vznikl v New Yorku v roce 1908, kdy se tamější švadlenky rozhodly sjednat si svá práva. Stávkou bojovaly za lepší podmínky pro život a volební právo žen. Na základě rozhodnutí Socialistické strany USA se svátek slavil poslední únorovou neděli, poprvé to bylo 28. února 1909. Oficiální datum 8. března bylo vybráno až po první světové válce. Rozhodujícím faktorem pro toto datum byla revoluce v Petrohradě, kdy ženy vyšly do ulic pod heslem „chléb a mír".

 

Oslava tohoto svátku je v každé zemi různorodá. V Turecku oslavu pojaly ženy ve velkém. Některé restaurace jsou ten den mužům úplně uzavřeny. V Rusku mají ženy dokonce seznam zakázaných a nevhodných dárků. V Číně mají ženy půlden dovolené. V České republice se MDŽ dříve oslavoval karafiátem, nyní bonboniérou nebo velkou kyticí.

 

Přejeme jen to nejlepší k tomuto dni všem ženám i mimo naši firmu!

Zpět

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

Praxe pro strojaře

Praxe pro strojaře

5.9.2022

Praxe pro studenty technických oborů je u nás samozřejmostí..

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče