Aktuality

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

16.3.2022

Zákazníků nabízíme nejen ložiskové kroužky, ale také SPINY, tedy ložiskové čepy s broušenými oběžnými drahami pro osazení klecí s valivými elementy.

Pro tento účel využíváme v olomouckém závodě specializovaný stroj tzv. hrotovou brusku Overbeck 600 CNC, na které jsme schopni brousit celou škálu velikostí spinů a to od minimálního průměru oběžné dráhy 14 mm až do maxima 120 mm. V souvislosti se zvýšením objednávek spinů od našeho dlouhodobého zákazníka, dochází také na tomto zařízení řada zajímavých změn a optimalizací pro zefektivnění výroby.

Například na konkrétním stroji Overbeck M 24 proběhla první aktivita, která zajistila snížení přídavků tak, aby se optimalizoval proces broušení, kdy dochází k opracování několika ploch najednou, eliminovalo se také riziko spálení plochy při broušení a snížil cyklový čas broušení.

Dále u tohoto zařízení testujeme nový typ brusiva od tří různých renomovaných dodavatelů a dle dosavadních výsledků očekáváme v dlouhodobém horizontu zrychlení procesu broušení min. o 25 %. Plánujeme také použití nových typů diamantových orovnávačů a chtěli bychom zvýšit životnost diamantu i optimalizovat celý proces orovnávání.

Díky zvýšené efektivitě tohoto zařízení jsme schopni nabízet také kooperace novým externím zájemcům o tento typ vysoce specializovaného obrábění.

Fotogalerie

Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení Modernizujeme brusky pro výrobu spinů - rozšiřujeme kapacitu zařízení

Zpět

Ložiskový kroužek velikosti snubního prstenu?

Ložiskový kroužek velikosti snubního prstenu?

1.2.2023

Po modernizaci brousící linky v hodnotě více než půl milionu EUR dosahujeme při výrobě kroužků malých rozměrů špičkových paramentů, současně při výrazném zkrácení cyklových časů a úspoře práce jednoho kolegy.

Krásné vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2023

Krásné vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2023

20.12.2022

Přejeme všem zaměstnancům a obchodním partnerům šťastné a veselá vánoční svátky a především pevné zdraví a hodně štěstí v nadcházejícím roce 2023.

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče