Aktuality

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

20.7.2021

Díky úzké spolupráci s Moravskoslezským automobilovým klastrem dostal ředitel závodu Koyo a manažeři z oddělení engineeringu příležitost nahlédnout do několika laboratoří Vysoké školy báňské Technické univerzity v Ostravě a seznámit se s činnostmi centra pokročilých inovačních technologií (dále CPIT) při této univerzitě.

Poslání CPIT představil Ing. Pavel Vavřík, který je zodpovědný za projekty aplikací nových technologií do výrobních procesů a úzce tak spolupracuje s průmyslovými podniky v inovacích a transferech technologií, především v disciplínách materiálového, strojního a biomechanického inženýrství. V průběhu dopoledne bylo možno nahlédnout do centra 3D tisku Prolab, kde směřovala řada dotazů především k 3D tisku z kovových materiálů. Dále pokračoval program v hale obrábění a válcové a motorové zkušebně. V hale obrábění se budoucí strojaři seznamují s technologiemi pro konvenční i nekonvenční obrábění a v nové výkonové zkušebně s aktivními válci se setkají s úkony konstrukce a testování automobilů a motocyklů, které umožňují testovat vozidla s hybridním i elektrickým pohonem.

Následovala katedra konstruování a mechanické technologie a katedra robotiky, se kterou již Koyo spolupracuje na konkrétním zadání případné integrace cobotů do výrobních procesů v Olomouci. Vekou pozornost si získal také projekt Formula Student. Jedná se o soutěž, ve které studenti technických vysokých škol po celém světě porovnávají síly při vývoji, konstrukci a následných závodech vozů formulového typu.

Návštěva přinesla spoustu podnětů a inspirace, ať již například na zadání témat závěrečných prací pro studenty VŠB-TU Ostrava, na možnou spolupráci v oblasti tribologie, 3D tisku zkovu nebo případně ve smyslu sponzorské podpory soutěže Formula Student. Otevřená je také spolupráce s Průmyslovou radou při VŠB-TU Ostrava.

Fotogalerie

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Zpět

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

30.7.2021

Jeden z dalších významných investičních projektů jde do finále. Tentokrát posilujeme oblast broušení vnějších průměrů díky modernizaci stroje. Jedná se o bezhrotou brusku Lidköping CL 46.

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

Nahlédli jsme do moderních laboratoří při VŠB-TU Ostrava

20.7.2021

Návštěva přinesla spoustu podnětů a inspirace, ať již například na zadání témat závěrečných prací pro studenty VŠB-TU Ostrava, na možnou spolupráci v oblasti tribologie, 3D tisku z kovu nebo případně ve smyslu sponzorské podpory soutěže Formula Student. Otevřená je také spolupráce s Průmyslovou radou při VŠB-TU Ostrava.

Integrace cobotů do výrobních procesů

Integrace cobotů do výrobních procesů

1.7.2021

Díky úzké spolupráci s odborníky z Moravskoslezského automobilového klastru (dále Autoklastr) se zavedení cobotů v našem závodě stává reálnější.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče