Aktuality

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

Petr Novák jmenován ředitelem automotive divize JTEKT Evropa

16.2.2022

S účinností 1. února 2022 se Petr Novák stal ředitelem divize automotive JTEKT Evropa. Nově bude odpovědný za bezpečnost, kvalitu, dodání zákazníkům a finanční výsledky devíti výrobních závodů spadající pod divizi automotive. Tři závody se nacházejí ve Francii, další dva v České republice a Anglii, po jednom pak v Belgii a Maroku. Obrat divize automotive je 1.8 miliard euro se 4.000 zaměstnanci. Jeho hlavní priority budou v zaměření na profitabilitu stávajících a nových projektů, implementaci výrobní a produktové strategie napříč evropskými závody a zlepšení management systému.

V České republice (dále ČR) se výrobní závody divize automotive nacházejí ve městech Plzeň a Pardubice. V ČR má JTEKT ještě výrobní závod v Olomouci, který spadá pod divizi ložisek. Tato divize má šest výrobních závodů v ČR, Německu, Francii, Anglii a Rumunsku. Její obrat má 300 milionů eur se 3.000 zaměstnanci.

Divize automotive se dělí na dvě části a to na systémy řízení a hnací ústrojí automobilů. V systému řízení JTEKT vyrábí hydraulické a elektrické systémy řízení včetně posilovače a řídící jednotky. V hnacích ústrojích automobilů se nachází produkty jako diferenciály, ochlazovací pumpy pohonů aut a náboje do kol.

Petr Novák (v letech 2008 až 2020 ředitel/prezident závodu Koyo Olomouc) doposud zastával pozici ředitele korporátní strategie JTEKT Evropa. Pod jeho odpovědnost patřilo nastavení management systému včetně organizační struktury, měřitelných ukazatelů a systému vyhodnocování. Dále nastavení systému řízení rizik, správa citlivých informací a strategie JTEKT Evropa v oblasti lokace a produktového zaměření výrobních závodu v regionu EMEA.

JTEKT Corporation má sídlo ve městě Kariya v Japonsku a je obchodován na burze v Tokiu. JTEKT patří mezi skupiny společností částečně vlastněné Toyota Motor Company. Celosvětově má JTEKT obrat 12 miliard euro v 65 výrobních závodech s 55 tisíci zaměstnanci. V Evropě má JTEKT sídlo v Lyonu ve Francii, v regionu EMEA zaměstnává přes 7.000 zaměstnanců v 15 výrobních závodech.

Zpět

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče