Aktuality

Prezident olomoucké společnosti povýšen do centrály v Japonsku

Prezident olomoucké společnosti povýšen do centrály v Japonsku

15.7.2019

Ředitel olomoucké společnosti Koyo Bearings Česká republika s.r.o., Petr Novák, přijal pracovní nabídku na pozici General Manager Global Acceleration Team, která je začleněna do oddělení Corporate Planning v hlavní centrále korporace JTEKT v Nagoye. Ve funkci prezidenta naší společnosti bude nadále pokračovat i po přijetí nové pracovní nabídky.

Velkou změnou projde organizační struktura naší společnosti splatností od 1 července. Petr Novák, který stojí včele olomoucké společnosti už od roku 2008, přijal pozici v centrále nadnárodní korporace JTEKT se sídlem v japonském městě Nagoya. Tímto se stane prvním členem vedení přímo v centrále JTEKT, který není japonské národnosti. Tato centrála má přes 50000 zaměstnanců, 65 závodů po celém světě a obrat až 13 miliard USD. „Je to pro mě neuvěřitelná čest. V Japonsku je uplatňován princip seniority, což pro mnohé znamená čekání i několik desítek let na tak vysoce postavenou pozici. Velmi si vážím, že jsem získal takovou příležitost. Nechtěl jsem rozhodovat za svou rodinu, která by se musela vzdát života tady v České republice, proto jsem si pro finální rozhodnutí vzal dostatek času. Nakonec jsme zvolili kompromis díky kterému se podaří sladit soukromý život s pracovním," vyjádřil se k nově získanému postu Petr Novák, který očekává, že půl pracovní doby stráví v Japonsku a druhou polovinu v České republice. Cílem jeho nové práce je vedení nově zřízeného oddělení, jehož misí je zavedení a standardizace nového systému řízení regionů (Japonsko, Asie, Evropa, USA) korporace JTEKT a následně všech výrobních závodů a poboček po celém světě. Tento systém řízení by měl mimo jiné určit autonomii jednotlivých regionů, výrobních závodů, jejich pravomoce, odpovědnosti a reporting.

Petr Novák studoval vysokou školu v americké Pensylvánii, obor Mezinárodní obchod a finance, a také MBA na De Paul University v Chicagu, Illinois. V roce 1998 začal pracovat v USA pro prvního majitele společnosti, kterým byla americká nadnárodní společnost Ingersoll Rand. V roce 2001 se přestěhoval do České republiky, kde stál u založení a výstavby současného závodu. Od roku 2001 do roku 2004 působil jako finanční ředitel. Následně se stal manažerem logistiky, kde zůstal až do roku 2006. Poté začal pracovat na pozici manažera výroby po dobu dvou let. V roce 2008 se stal ředitelem olomouckého závodu. O šest let později, v roce 2014, byl jmenován Prezidentem společnosti Koyo Bearings Česká republika. Petr Novák je členem představenstva Sdružení automobilového průmyslu ČR, zároveň působí v představenstvu Hospodářské komory Olomouc, je členem krajské rady pro inovace a vzdělávání v Olomouckém kraji a také členem školské rady Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci. Dále je součástí akademické rady Moravské vysoké školy, aktivním členem Sdružení průmyslu a dopravy a vyučujícím na Univerzitě Palackého. Současně působí v Průmyslové radě na Přírodovědecké fakultě UP. Tyto aktivity si zatím Petr Novák ponechá, což se ale kvůli časovému vytížení může změnit.

Zpět

3 tisíce hodin školení pro Koyo?

3 tisíce hodin školení pro Koyo?

1.12.2021

Celková hodnota vzdělávacích aktivit pro zaměstnance Koyo je vyčíslena na krásných 1 528 176 Kč a počet hodin školení na 3 184!

Vánoční punč 26.11.2021

Vánoční punč 26.11.2021

11.11.2021

Podpořme společně aktivity Oblastní unie neslyšících Olomouc

Listopad je pro nás měsícem kvality

Listopad je pro nás měsícem kvality

1.11.2021

Jako každý rok se i letos Koyo zapojuje do akce měsíce kvality vyhlášené napříč celou korporací JTEKT. Tentokrát s tématem JIKOTEI KANKETSU.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče