Aktuality

Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen

Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen

19.3.2018

Za účasti primátora města Olomouce Antonína Staňka a zástupců magistrátu proběhlo dnes u nás předávání finančních darů a nových technických stavebnic pro žáky vybraných základních škol a školek v celkové hodnotě téměř 300 tisíc korun. Usilujeme tak o zvýšení zájmu o studium technických oborů u dětí a mladých studentů.

Žáci třech základních škol budou mít díky daru přes 100 tisíc lepší zázemí školních dílen, děti třech mateřských škol si budou rozšiřovat motorické schopnosti s novými stavebnicemi za 50 tisíc korun. „S novými stavebnicemi je možné stavět celou řadu staveb, konstrukcí apod., děti se tak odmala seznamují s tím, jak věci drží pohromadě, cvičí si jemnou motoriku a během hry konstruktivně přemýšlí," dodala personální ředitelka našeho závodu Jana Kopecká. Stavebnice jsme předali už v minulosti osmi školkám. V tomto roce jsme pro ně také vyhlásili soutěž o nejoriginálnější vozítko postavené ze stavebnice, vítězem se staly děti z mateřské školy Mozartova v Olomouci, jejíž auto vyhlásila porota jako nejzajímavější. Všech pět zúčastněných školek vyhrálo peněžité ceny.

Firma také zkulturnila dětské hřiště u Základní a mateřské školy v Olomouci na Řezníčkově ulici a uspořádala seminář pro žáky zaměřený na péči o stromy na zahradě, na výsadbu aj.

„Máme i další formy spolupráce - darujeme pravidelně nepoužívaný materiál do školních dílen, starší techniku a počítače, studenti středních škol k nám chodí na odborné praxe, pořádáme exkurze po učitele, výchovné poradce a studenty a další," dodává k podpoře technického školství ředitel Petr Novák.


Fotogalerie

Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen Přispěli jsme mateřským a základním školám na nové vybavení do školních dílen

Zpět

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče