Aktuality

Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách

Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách

26.8.2020

Téměř 4 miliony korun investovala naše společnost do automatizace balení a vizuální kontroly na lince pro významného zákazníka. Automatizace a vizuální kontrola v tomto případě zvýší produktivitu výroby, efektivitu balení, ale také zvýší úspory na materiál balení.

Zautomatizování balení a vizualizace kontroly kamerovým systémem je dalším prvkem Průmyslu 4.0. Od jeho zavedení očekáváme snížení nákladů na materiál balení. To bude v souladu s životním prostředím, jelikož budeme využívat o 75 % méně plastů. Získáním technologie vakuového balení jsme schopni zajistit oddělení kroužků od okolního prostředí a vlivů. Také dojde ke stoprocentnímu navýšení kapacity místa při paletizaci zabalených kroužků na paletu. Mimo jiné jsme se stali první společností, která disponuje touto technologií balení ve strojírenském odvětví, protože tato technologie se využívá především v potravinářském průmyslu.

Nasazení vizuální kontroly kamerovým systémem umožňuje optickou kontrolu vyrobených ložiskových kroužků. Ač je přítomnost člověka ve výrobním prostředí velmi důležitá, vždy je tu faktor zvaný lidská chybovost. Neodhalená vada na výrobku, způsobená například únavou daného pracovníka, může způsobit ekonomickou ztrátu nebo poškození dobré pověsti na trhu. Pomocí strojového vidění jsme schopni odhalit i okem neviditelnou vadu. Kamera nasnímá funkční plochu výrobku, kterou na předchozích strojích linky opracováváme, systém jej vyhodnotí podle předem předepsaného algoritmu a určí, zda se na zkoumané ploše vyskytuje vada, či nikoliv.

Cílem investice do automatizace balení a vizuální kontroly je snížení obslužnosti linek tak, aby jeden operátor zvládl obsluhovat dvě linky. Návratnost investice očekáváme v průběhu tří let. Výhodou je, že v případě navýšení objemu výroby v budoucích letech, je stroj připraven na případné zvýšení rychlosti linky. Součástí stroje je mimo jiné i manuální vakuovací stanice, která v případě poruchy zařízení zajistí balení výrobků ručně, tudíž nedojde k žádnému omezení.

 

Fotogalerie

Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách Průmysl 4.0 v Koyo Bearings: automatizace balení a vizuální kontroly na linkách

Zpět

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

19.10.2021

V pondělí 18.10. proběhlo v krásném prostředí Technického muzea Tatry Kopřivnice vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Rádi zde potvrzujeme, že si naše společnost odvážela prvenství v Olomouckém kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Díky spolupráci se studentem UP jsme se posunuli dále ve značení našich ložisek QR kódy

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče