Aktuality

První autonomní pohyblivý robot v Koyo Bearings Olomouc

První autonomní pohyblivý robot v Koyo Bearings Olomouc

10.6.2020

Dalším krokem, spadajícím do fenoménu Průmysl 4.0, je pořízení autonomního inteligentního vozíku (AIV Autonomous Intelligent Vehicle) do našeho závodu v Olomouci. Částku dosahující 1,7 milionu Kč investovala naše společnost do pořízení robota s příslušenstvím, který se stane pomocníkem v logistice hotových výrobků od velkoobjemových linek až do skladu.

Průmysl 4.0, který teď vládne ve většině vyspělých výrobních společností, s sebou přináší spoustu výhod. Mezi stále častější patří nasazení autonomních pohyblivých robotů, jakým je i náš nový autonomní robot MiR 100, který je primárně určen pro transport hotových výrobků a případnou distribuci materiálu. Samostatně se naviguje ve výrobním prostředí, a to díky předem naskenovanému prostoru a mapě vytvořené přesně pro účely obslužnosti konkrétních linek. Po areálu výrobní haly se pohybuje rychlostí až 5,4 km/h, jeho rychlost ale lze přizpůsobit daným podmínkám v jednotlivých částech provozu tak, aby byl tento autonomní prvek vždy bezpečný pro ostatní i sám pro sebe. Díky kamerám, ultrazvukovým čidlům, světelným a zvukovým signálům se dokáže dobře orientovat v dynamickém prostředí a zastavit v případě jakékoliv překážky, čímž neohrožuje bezpečnost pracovníků ani svého okolí. Na základě zabudovaného komunikačního modulu samostatně ovládá automatická vrata i jiná externí zařízení. Díky velkoobjemové Li-ion baterii je schopen být v provozu minimálně jednu směnu bez nutnosti nabíjení.

Hlavním přínosem robota by mělo být zlepšení ergonomie při odvozu hotových výrobků z výrobních linek. Robot zastane jednodušší rutinní ale i těžší manuální práci a ušetří tak čas manipulanta interní logistiky. Robot si zajede sám pod připravený vozík (CART), který se rovnou u linky bude plnit KLT boxy. Tento plný vozík si zahákne a odveze až do skladu hotových výrobků, zpátky k lince poté přiveze prázdný vozík připravený pro nakládku nových KLT s hotovými výrobky. Takto se bude celý proces opakovat. Využitím tohoto druhu automatizovaného procesu jsme schopni zvýšit plynulost a přesnost materiálového toku v našem závodě.

Zpět

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

Přijde za námi 12. prosince ke stánku Dobrého místa pro život

10.11.2022

Srdečně Vás zveme na Horní náměstí v Olomouci. V pondělí 12.12. zde budeme prodávat punč. Výtěžek z prodeje punče bude určen na aktivity Oblastního sdružení neslyšících Olomouc.

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

Koyo je stalo patronem okrasné třešně pro nadaci Malý Noe

19.9.2022

Jednotliví sponzoři, formou zakoupení 30 stromů do nového parku, finančně podpořili aktivity spjaté s pomocí dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče.

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

21 pracovních oděvů pro budoucí obráběče kovů

9.9.2022

Studenti prvního ročníku SSŠS Lutín se mohou těšit na nové pracovní oděvy, které budou následující 3 roky učení používat při praxi ve školních dílnách nebo ve výrobních závodech.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče