Aktuality

Společnost Koyo Bearings se stala Zelenou firmou

Společnost Koyo Bearings se stala Zelenou firmou

17.9.2020

Naše společnost se zapojila do projektu Zelená firma, jehož hlavním cílem je zabránit, aby drobný elektroodpad končil na skládkách komunálního odpadu.

Dopad výroby naší společnosti na životní prostředí je pro nás prioritou. Abychom chránili to, co je pro nás nejdůležitější, rozhodli jsme se k dalšímu zelenému kroku – pořízení sběrného boxu pro elektrospotřebiče a baterie. Tříděním elektroodpadu dochází k jeho recyklaci a následné znovuvyužitelnosti některých látek, které obsahují. Těmi může být například železo, ocel, hliník, měď a mnoho jiných vzácných kovů. Mezi nebezpečné látky, které elektrospotřebiče obsahují, patří například rtuť, olovo, kadmium, bromové zpomalovače hoření a mnoho dalších. Naši zaměstnanci tak mohou elektroodpad pohodlně odevzdat do sběrného boxu přímo v naší společnosti. Sběrný box je poté odvezen a jeho obsah pečlivě rozebrán na recyklační lince. Velká pozornost je věnovaná nebezpečným látkám, které vyžadují speciální zacházení. Dále jsou od sebe odděleny druhotné suroviny a ostatní složky, které se využijí k výrobě energie.

Zajímavostí může být, že za rok 2019 se v České republice vytřídilo až 17000 tun elektroodpadu. Zhruba tolik váží přibližně 1931819 jeřábů mandžuských, kteří jsou pro Japonce symbolem štěstí a věrnosti.

Zpět

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

Získali jsme první místo v kategorii do 500 zaměstnanců!

19.10.2021

V pondělí 18.10. proběhlo v krásném prostředí Technického muzea Tatry Kopřivnice vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Rádi zde potvrzujeme, že si naše společnost odvážela prvenství v Olomouckém kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

Snazší značení ložisek QR kódem díky diplomantovi

14.10.2021

Díky spolupráci se studentem UP jsme se posunuli dále ve značení našich ložisek QR kódy

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče