Aktuality

Tak trochu jiný audit IATF

Tak trochu jiný audit IATF

7.6.2021

Nestačí mít pouze nastavený systém kvality v souladu s požadavky norem, letos sehrála důležitou roli také technika – především kamerové přenosy přes mobilní telefony a čistý zvuk ve sluchátkách.

IATF není jen audit. Je to výsada, značka kvality celé společnosti. Je to klíč, který otevírá vstupní dveře k automobilovým zákazníkům. Úspěšná certifikace je známkou konkurenceschopnosti, zárukou kvality a tím i cestou k dalším obchodním příležitostem.

Dávno neplatí, že tento audit je záležitostí oddělení kvality. Odpovědnost za nastavení a řízení systému kvality nese celý podnikový management a od něj se odpovědnosti přenáší na každého jednotlivce – jsou komunikovány, přeneseny do školení a popsány.

Bez propojení tohoto řetězce by systém nebyl kompletně propojený.

Letošní audit byl trochu nezvyklého ražení. Jedním z důvodů byl nový auditor, tím druhým bylo pandemické omezení - z covidových důvodů audit nemohl probíhat prezenční formou, ale podobně jako ostatní mítinky této doby byl veden on-line.

Vzhledem k požadavkům auditu bylo nutné naplánovat a zajistit i přímý obrazový a zvukový přenos záznamů z výroby, aby auditoři mohli prověřit systém v praxi.

Zkouška spojení s auditory, nácvik a nastavení týmů pro zajištění mobilního přenosu zvuku i obrazu byla nezbytná. Po několika pochůzkách v celé výrobě s testováním několika druhů sluchátek pro redukci šumu byly týmy i vybavení pro audit určeny.

Staré rčení: „Štěstí přeje připraveným," platí. Zkouška se vyplatila, zařízení nezklamalo, ale lví podíl na úspěšnosti auditu má neustálá společná práce na zlepšování procesů.

Auditoři na dálku mohli „nahlédnout" pod pokličku našich procesů a ověřit jejich nastavení, funkčnost a efektivnost. Podařilo se nám prezentovat systém kvality jak nastavenými standardy, tak    i přímým přenosem z praxe, včetně monitorování procesů na výrobních zařízeních, instrukcích i měřidlech. Doložili jsme zavedené principy pro neustálé zlepšování a využití postupu PDCA ( Plan-Do-Check-Act). Prezentovali jsme Management review jako podklad pro nově stanovené taktiky a cíle.

Společně jsme tak úspěšně obhájili certifikát pro další tříleté certifikační období. A pokračujeme v práci dál. Uvidíme, co přinese další rok.

Zpět

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

Jaký předpokládáme dopad elektromobility na náš závod?

17.9.2021

Co se týká možnosti našich ložisek v elektrických autech, již nyní vidíme v návaznosti na vývoj elektrických pohonů první příležitosti pro jejich využití. Původní studie a zaměření elektroaplikací ukazovaly na uplatnění především kuličkových ložisek a jejich obrovský růst v rámci elektromobility. Tak jak jde vývoj dále, začíná se ukazovat, že především ve více zatížených elektro řešeních, např pro SUV auta, je nebytné použít válečková ložiska, které jsou ale schopná pracovat ve vyšších otáčkách, tzv. vysokorychlostní válečková ložiska.

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

Jak s pomocí ekologie dosáhnout lepší konkurenceschopnosti?

10.9.2021

Náš závod v rozmezí 5 let spotřebuje přibližně 2 481 110 kusů MHL kroužků v hodnotě 9 261 888 korun a vyprodukuje tak plastový odpad o hmotnosti 19 tun. Rozhodli jsme se zaměřit na tato čísla a podniknout kroky vedoucí ke snížení finančních nákladů, tak i ke snížení ekologické zátěže plynoucí z likvidace těchto MHL kroužků, konkrétně právě v podobě 19 tun plastového odpadu.

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

Modernizace v oblasti broušení pokračuje: nová bezhrotá bruska Lidköping CL 46

30.7.2021

Jeden z dalších významných investičních projektů jde do finále. Tentokrát posilujeme oblast broušení vnějších průměrů díky modernizaci stroje. Jedná se o bezhrotou brusku Lidköping CL 46.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče