Aktuality

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

16.4.2021

Zakončení fiskálního roku 2020 v naší společnosti nebude v oblasti broušení spojeno jen s modernizací stávajících brusek, ale i o pomyslném posunutí hranice automatizace v této oblasti, konkrétně ve spojení brusky a robotického ramena. Tento krok posouvá techniku broušení na zcela novou úroveň. 

Nemalé investice mířily cíleně do stroje BDA, který je výjimečný svou možností brousit vnitřní průměr až do 210 mm. Pro dosažení maximální efektivity byla do stroje navrhnuta a implementována robotická ruka Stäubli, která zajišťuje plně automatické nakládání a vykládání takto velkých kusů.

Bruska BDA 220 CNC, vystřídala starší typ brusky ALS 2. Původní myšlenka stávající stroj zmodernizovat byla záhy nahrazena úkolem a doslova výzvou posunout proces broušení do další technické úrovně a to ve smyslu automatizace.

Výsledkem, po důkladné přípravě návrhu konstrukce stroje s dodavatelem a vyladění všech požadavků náročných na splnění parametrů, byl nákup nového CNC stroje BDA 220 doplněného o robotické rameno.

Tato bruska má již ve své výbavě procesní a technologické prvky jako např. in-process měřidlo, které hlídá rozměr v průběhu broušení a softwarově automaticky reaguje na případné korekce. Dále nový systém orovnávání brusného kotouče, který využívá možnost orovnávat brusný kotouč uprostřed cyklu, což má za efekt v některých případech úplně zrušit operace tzv. hrubování. Tento postup okamžitě generuje úspory v procesu a stává se tak mnohem efektivnějším. Dalším stupněm výbavy je vysokofrekvenční brusné vřeteno, které díky modifikovanému uložení ložisek dosahuje velmi náročné parametry broušení a stává se tak flexibilní v případě nutné výměny, protože spadá již do standardu Koyo.

Spojení těchto dílčích prvků s robotickým ramenem posouvá stroj BDA 220 CNC do ještě vyšší úrovně konkurenceschopnosti. Celý projekt zastřešila procesní inženýrka Lenka Bahúlová, která nám tímto otvírá další pomyslné dveře v oblasti broušení spojené s automatizací a jasně naznačuje jakým směrem budou další kroky v budoucnu směřovat.

Zpět

Do práce na kole, koloběžce i pěšky

Do práce na kole, koloběžce i pěšky

3.5.2021

Roztočila se kola jedenáctého ročníku výzvy Do práce na kole a 33 našich kolegů tak bude celý květen využívat pro dopravu výhradně kola a koloběžky nebo chodit pěšky.

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

Udělali jsme další významný krok v automatizaci

16.4.2021

Oblast broušení dostává nový kabát. Jeho výkonným špičkovým doplňkem je nová bruska BDA 220 CNC, která je doplněna o robotické rameno Stäubli.

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

Koyo Bearings má nový zelený projekt: Separátor emulzních odpadních vod

1.2.2021

Jednou z posledních investic naší společnosti Koyo Bearings je pořízení technologie na recyklaci průmyslových odpadních vod.

všechny aktuality

Staňte se členem našeho týmu a získejte práci v dynamicky se rozvíjející společnosti. Podívejte se na aktuálně volné pracovní pozice ZDE

Žádost pro uchazeče